РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744934<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sigareva D. D. 
Communities of Ditylenchus destructor satellite species of nematodes in infected potato tubers: species composition of phytonematode complex and the structure of their infracommunities = Угруповання нематод, що супроводжують бульбову нематоду картоплі (Ditylenchus destructor), в уражених бульбах: видовий склад і структура інфраугруповань / D. D. Sigareva, S. V. Fedorenko, T. I. Bondar, O. O. Sokolova, V. V. Kornyushin // Vestnik zoologii. - 2019. - 53, № 6. - С. 443-458. - Бібліогр.: 457 назв. - англ.

Протягом вересня - квітня 2016 - 2017 pp. у картоплесховищах Інституту картоплярства НАН України відібрано бульби картоплі, уражені дитиленхами D. destructor. Виявлено 18 видів фітонематод, серед яких вид-едифікатор мікропаразитоценозу та 17 видів-супутників цього патогенного фітогельмінта, мікогельмінти (6 видів) та сапробіотичні нематоди (11 видів). Ці фітонематоди є представниками двох рядів, Rhabditida (11 видів з 4 родин) та Tylenchida (7 видів з 4 родин). Нематодів, що входять до угруповання, яке утворює D. destructor та його види-супутники, за кількісними показниками (екстенсивність інвазії Ei та середня інтенсивність інвазії II ср.) розподілено на 5 груп. Домінантом є один вид, саме D. destructor. Види-супутники дитиленхів розподіляються на 4 групи, це субдомінанти (4 види) та звичайні види (3 види), які разом з видом-домінантом утворюють ядро угруповання, а також рідкісні (6) і випадкові (4). Показано, що у процесі перебігу дитиленхозу відбувається закономірна сукцесія, змінюється видовий склад фітонематод, структура угруповання, співвідношення між кількістю видів різних трофічних груп та чисельністю окремих видів. Розрізняють 5 стадій перебігу дитиленхозу, від оселення D. destructor у бульбі, проникнення в осередок хвороби мікогельмінтів та сапробіонтів і до зникнення дитиленхів. Максимум оселення дитиленхів припадає на III стадію, мікогельмінтів - на IV стадію, а сапробіотичних нематод - V стадію. Інфраугруповання складаються з 2 - 7 видів. Розподіл усіх досліджених бульб за кількістю видів у інфраугрупованні близький до нормального, найчастіше знаходили 3 - 4 види нематод, кілька видів нематод одного роду у складі певного інфраугруповання трапляються вкрай рідко.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.143.1*805 + П468.94 + П491.151

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського