РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744936<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Tytar V. M. 
Modelling the bioclimatic niche and distribution of the Steppe mouse, Mus spicilegus (Rodentia, Muridae), in Ukraine = Моделювання біокліматичної ніші та поширення курганцевої миші, Mus spicilegus (Rodentia, Muridae), в Україні / V. M. Tytar, I. I. Kozinenko, S. V. Mezhzherin // Vestnik zoologii. - 2019. - 53, № 6. - С. 471-482. - Бібліогр.: 480 назв. - англ.

Курганцева миша, Mus spicilegus, є ендемічною для Європи і останніми роками розширює свій ареал. В Україні це розширення відбувається на північ та схід, також вид відновлюється в місцях, де раніше перебував, проте в минулому зник. Запропоновано вважати, що кліматичні умови можуть бути основними чинниками, які сприяють або обмежують розширення ареалу M. spicilegus у Східній Європі. Мета дослідження - доповнити знання про поширення виду та оцінити його потенційний ареал в Україні за допомогою методів моделювання екологічної ніші. Для цього використано відомі місця реєстрації M. spicilegus (в Україні та сусідніх районах) та кліматичні параметри довкілля. Після поправки вибірки на зміщення та просторову автокореляцію для моделювання були взяті до уваги 73 реєстрації виду. Алгоритм, використаний у даній роботі, Maxent (Phillips et al., 2006), є алгоритмом машинного навчання і потребує, крім кліматичних параметрів, лише відомостей про перебування виду. За цим алгоритмом відзначено важливість і значення ряду біокліматичних параметрів, особливо тих, що характеризують умови зимівлі, за яких вищі середні температури сприяють виду, тоді як збільшення опадів призводить до протилежного ефекту. Зміщення ареалу виду в цілому на північ в Україні, як правило, може бути пов'язано з підвищенням (з 1980-х рр.) середньої температури зимового сезону. Зроблено припущення, що цей процес експансії буде продовжуватися разом зі змінами клімату, і нові знахідки виду можуть бути використані для моніторингу таких змін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423.2Mur*80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського