РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000744988<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Лук'янченко О. О. 
Вейвлет-аналіз сейсмічної хвильової реакції каркасних будівель / О. О. Лук'янченко, Ю. В. Ворона, О. В. Костіна // Опір матеріалів і теорія споруд : наук.-техн. зб.. - 2019. - Вип. 103. - С. 131-144. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Застосування нових і ефективних методів, до яких відносяться вейвлет-методи, для якісного аналізу сейсмічних реакцій будівельних споруд є вимогою часу. Досліджено ефективність нового числового підходу до розрахунку сейсмічної реакції багатоповерхової каркасної будівлі, заснованого на теорії та методах нелінійної механіки, рухомої хвилі та вейвлет-аналізу. Дія сейсмічного впливу подана у вигляді випадкових реалізацій прискорення грунту різної магнітуди, які отримано за допомогою статистичного підходу Руіза та Пензієна, та хвильової реакції будівлі на горизонтальне сейсмічне переміщення грунту. За допомогою програмного комплексу скінченно-елементного аналізу побудовано математичну модель нестаціонарних стохастичних коливань будівлі у вигляді систем диференціальних рівнянь другого порядку в узагальнених координатах. Хвильова реакція будівлі представлена у вигляді поперечних згинальних хвиль в колонах, амплітуда яких відповідала магнітуді сейсмічного впливу. Досліджено статичну поведінку та стійкість каркасної будівлі за дії поверхневого тиску на плити перекриття в нелінійній постановці методом Ньютона - Рафсона. Модальний аналіз виконано за допомогою методу Ланцоша. Динамічну поведінку будівлі досліджено методом Рунге - Кутти четвертого порядку. Виконано вейвлет-аналіз реалізацій сейсмічного впливу та сейсмічних відгуків каркасної будівлі з застосуванням дискретних ортогональних (Добеші 4) і неперервних неортогональних (Морле) одновимірних комплексних вейвлет-функцій. Візуалізацію сейсмічного впливу та сейсмічної реакції будівлі надано у вигляді вейвлет-спектрограм і Фур'є-образів. Підтверджено доцільність урахування поперечних згинальних рухомих хвиль у колонах багатоповерхової каркасної будівлі під час дослідження її сейсмічної поведінки. Особливо це стосується каркасних будівель із багатьма прольотами, бо швидкість хвиль у колонах буде різною і залежатиме від збільшення кількості плит перекриття, що спираються на них.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н5-028.68 + Н701.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29208 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського