РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745063<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Martovitsky V. 
Model monitoring network infrastructure based on standard FIPA = Модель моніторингу мережної інфраструктури на основі стандарту FIPA / V. Martovitsky, I. Ruban, N. Lukova-Chuiko, E. Kortyak, Ye. Kruglikov // Системи оброб. інформації. - 2020. - Вип. 2. - С. 71-77. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Розглянуто проблеми створення систем моніторингу процесу функціонування мережної інфраструктурі розподілених комп'ютерних систем. Для реструктуризації даних моніторингу потрібно гармонізація інформації, яка може бути приведена до єдиного представлення, або розширення структур даних шляхом додавання унікальних ознак, що дозволяють зіставляти дані з різних джерел. Так чи інакше, ця задача дуже трудомістка, особливо для віддалених один від одного сховищ, так як вимагає і технічної, і організаційної взаємодії від джерел. Крім того, після реструктуризації даних буде потрібна які сна модифікація засобів доступу до інформації з урахуванням нових структур даних. У зв'язку з цим пропонується модель системи збору і зберігання даних, що забезпечує роботу з множиною різнорідних джерел, шляхом їх інтегрування з метою отримання більш повного збору інформації, що зв'язана. Система заснована на мультиагентному підході і дозволяє не припиняти обробку запитів при виконанні модифікацій набору і структур, які використовуються в базах даних. Сформовано загальну структуру системи моніторингу, яка дозволяє оцінити не тільки стан окремих компонентів розподілених комп'ютерних систем, а і стан функціонування розподілених комп'ютерних систем в цілому. Представлено модель процесу функціонування мультиагентної системи моніторингу аномалій функціонування компонентів розподілених комп'ютерних систем на основі стандарту FIPA, що деталізує процес моніторингу аномалій в функціонуванні розподілених комп'ютерних систем і дозволяє інтегрувати систему моніторингу з іншими компонентами системи кібернетичного захисту. При проектуванні МАС використовувався стандарт FIPA, що регламентує її загальну архітектуру, способи взаємодії агентів, життєвий цикл агента. Модель системи моніторингу призначених для вирішення завдань збору та зберігання параметрів отриманих від датчиків, що характеризуються не тільки їх цільовими функціями, але і функціональними можливостями, що забезпечують реалізацію цільових функцій, ієрархією і ступенем паралелізму вирішення завдань, однорідністю або різнорідністю модульної структури, організацією збору інформації в режимі реального часу, обробки даних і мережного обміну інформацією з абонентами.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70474 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського