РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745170<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ткачова О. В. 
Порівняльний аналіз споживання засобів із ноотропною дією в Україні, Естонії та Норвегії / О. В. Ткачова, Л. В. Яковлєва, Я. О. Бутко // Фармацевт. журн.. - 2020. - 75, № 2. - С. 26-38. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Цереброваскулярні захворювання розвиваються у випадку нейродегенеративних, судинних або лікворо-дисциркуляторних уражень головного мозку. Для їх лікування застосовують ноотропні засоби, що мають нейротрофічну, нейропротекторну дію, підвищують енергетичний обмін мозку та мозковий кровообіг. Мета роботи - дослідження асортименту та обсягів споживання ноотропних засобів на фармацевтичному ринку України та порівняння показників обсягів і структури їх споживання з Естонією та Норвегією. Об'єкти дослідження - представники двох фармакотерапевтичних груп - N06B "Психостимулятори та ноотропні засоби" та N06D "Засоби, що застосовуються за деменціїі, присутні на українському фармацевтичному ринку. Асортимент зазначених лікарських засобів та середню роздрібну ціну їх упаковок в аптечній мережі України у досліджуваний період визначали за допомогою системи дослідження ринку лікарських засобів "Pharmexplorer" компанії "Моріон" (за станом на грудень 2014, 2015, 2016, 2017 рр.). Розрахунок об'ємів споживання препаратів виконували за показником DDDs/1000 жителів/день або DID, використовуючи фармакоепідеміологічний метод дослідження - ATC/DDD-методологію. На фармацевтичному ринку України за 2014 - 2017 рр. лікарські засоби з ноотропною дією були представлені від 204 TH (у 2014 р.) до 237 TH (у 2017 р.) на основі 18 MHH, переважно вітчизняного виробництва. Ціни на препарати варіювали у широкому діапазоні, що надавало змогу вибрати препарат із ноотропною дією з урахуванням фінансових можливостей пацієнта. З групи N06B в Україні переважно споживали препарати вінпоцетину (0,83 - 0,98 DID) та пірацетаму (0,50 - 0,52 DID), з групи N06D найбільше споживали препарати листя Гінкго (0,51 - 0,59 DID) та мемантину (0,08 - 0,18 DID). Лідери за споживанням представлені на фармацевтичному ринку в значній кількості TH та мають широкий діапазон цін за упаковку препарату. У порівнянні з Європейськими країнами обсяги споживання ноотропних лікарських засобів в Україні майже в 3,5 разу нижчі, ніж в Естонії, і в 2,4 разу нижчі, ніж у Норвегії. Лідерами за обсягами споживання в Україні та Естонії були препарати листя Гінкго, а в Норвегії - донезепилу. На українському фармацевтичному ринку представлено достатній асортимент засобів із ноотропною дією переважно вітчизняного виробництва, що мають широкий діапазон цін за упаковку препаратів. Показники обсягів споживання препаратів в Україні були низькі та поступалися двом Європейським країнам, а за структурою споживання - були схожі на споживання ноотропних препаратів в Естонії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4)26 + Р281.70

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського