РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745174<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Хохлова К. О. 
Порівняння хроматографічних профілей флавоноїдів і гідроксикоричних кислот деяких видів родини Lamiaceae, представлених на фармацевтичному ринку України / К. О. Хохлова, Л. І. Вишневська, О. А. Здорик, Л. А. Ковпак // Фармацевт. журн.. - 2020. - 75, № 2. - С. 67-78. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Рослини родини Lamiaceae є традиційними засобами народної та наукової медицини. Вони представлені на вітчизняному фармацевтичному ринку як лікарська рослинна сировина, харчові продукти, засоби аромотерапії, входять до складу препаратів для орального застосування та ін. З огляду на сучасний напрям міжнародної гармонізації умов до стандартизації фітозасобів, актуальним завданням є розроблення уніфікованих методик ідентифікації ВЕТШХ для лікарської рослинної сировини, зокрема і родини Lamiaceae. Мета роботи - вибір уніфікованих хроматографічних умов ВЕТШХ для визначення хроматографічних профілей флавоноїдів і гідроксикоричних кислот лікарської рослинної сировини видів родини Lamiaceae флори України, представлених на вітчизняному фармацевтичному ринку: шавлії лікарської, чебрецю повзучого, чебрецю звичайного, материнки звичайної, розмарину звичайного, ортосифону тичинкового, м'яти перцевої, лаванди вузьколистої, лофанту анісового, меліси лікарської, гісопу лікарського, шандри звичайної, собачої кропиви; і порівняння їх хроматографічних відбитків. Об'єкт дослідження - лікарська рослинна сировина родини Lamiaceae з вітчизняного фармацевтичного ринку. Дослідження здійснювали за допомогою методу ВЕТШХ в автоматичній системі виробництва CAMAG, Швейцарія, на базі лабораторії CAMAG, Мутенц, Швейцарія, і лабораторії ННТЦХТД ННІПФ НФаУ, Харків, Україна. Здійснено вибір уніфікованих умов хроматографування для виявлення флавоноїдів і гідроксикоричних кислот за методом ВЕТШХ у лікарській рослинній сировині родини Lamiaceae: стаціонарна фаза - HPTLC Si 60 F254; рухома фаза - етилацетат Р, мурашина кислота безводна Р, вода Р (8:1:1); пробопідготовка - екстрагент метанол, метод екстракції - струшування, час - 10 хв; відносна вологість - 33 %, температура - <$E22~symbol С~5~symbol Р roman C>; дериватизація з реагентами аміноетилового ефіру дифенілборної кислоти й макроголу; виявлення - 254 нм, 366 нм, біле світло до дериватизацїї; 366 нм, біле світло - після дериватизації. Ці умови забезпечували відтворюваність результатів із <$EDELTA R sub f ~symbol Г~0,05>. Встановлено, що майже для всіх досліджуваних видів роду виявляється зона, що відповідає за розміщенням і кольором кислоті розмаринової, що надає змогу пропонувати її як речовину порівняння як для іідентифікаціїі, так і для "Ліміт-тесту", а також для оцінювання придатності хроматографічної системи. Для досліджуваних зразків вітчизняної сировини виокремлено специфічні зони, що можуть бути використані під час встановлення критеріїв прийнятності тестів "Ідентифікація" і "Домішки". Після проведення валідаційних досліджень зі залученням більшої кількості зразків кожного виду сировини з різних регіонів України, одержані хроматографічні профілі ВЕТШХ можуть бути рекомендовані як референтні знімки у разі контролю якості вітчизняної лікарської рослинної сировини родини Lamiaceae.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 + Р281.7/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського