РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745178<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Бамбуляк А. В. 
Морфометричний аналіз ефективності заміщення кісткових дефектів тканинними еквівалентами на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин у стоматології / А. В. Бамбуляк, С. В. Ткачик, О. Ю. Гаген, Я. В. Горицький // Буков. мед. вісн.. - 2020. - 24, № 1. - С. 18-27. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета дослідження - проаналізувати результати морфометричного дослідження задля визначення ефективності застосування тканинних еквівалентів кісткової тканини на основі мультипотентних мезенхімальних стромальних клітин ЖТ в стоматологічній практиці. Експеримент проведений на щурах лінії Вістар, масою 200 - 250 грамів, яких було розподілено на VI груп. Модель кісткового дефекту формували в тім'яній ділянці черепа щурів. В утворений дефект імплантували заготовлений матеріал. Морфометричні дослідження було проведено відповідно до принципів системного кількісного аналізу (Автандилов Г. Г., 2002). Для цього використовували автоматичну систему обробки зображень "Видеотест-Морфо 3.0" (Росія), яка містить бінокулярний дослідницький мікроскоп "Биолам", аналого-цифровий перетворювач, комп'ютер із принтером високороздільної кольорової здатності і програмне забезпечення. У регенераті морфометрично з'ясовували об'ємні частки (Оч, мкм<^>3/мкм<^>3) сполучної тканини, судин і кісткових балок, а також чисельну щільність клітинних елементів (1/мкм<^>3). Одержані результати опрацьовано за допомогою методів статистичного аналізу. Через 3 міс експеримента було спостережено виразні кількісні позитивні зміни в будові регенератів у ділянці дефекту черепа експериментальних тварин. Так, у тварин IV - VI груп об'ємна частка кісткових балок у регенератах зросла до <$E43,90~symbol С~1,68> %, p1 - p2 << 0,01 та до <$E45,10~symbol С~1,74> %, p1, p2, p4 << 0,01, відповідно, та дорівнювала даним у щурів контрольної групи. Визначено зменшення ОЧ сполучної тканини в регенератах кісткової тканини піддослідних щурів, за мінімальних значень цього параметра в IV та VI експериментальних групах: <$E12,45~symbol С~2,20> % та <$E10,00~symbol С~2,15> %, p1 << 0,05, p4 << 0,01, відповідно, p >> 0,05. На 90-ту добу спостережень спостерігалося суттєве зниження об'ємної частки судин, яка у IV та VI групах зі значеннями <$E7,44~symbol С~0,82> % та <$E6,15~symbol С~0,90> %, p2 << 0,01, відповідно, дорівнювала даним у щурів контрольної групи, p >> 0,05. У тварин VI групи, де для відновлення кісткового дефекту використовувалась комбінація ММСК-ЖТ + ЗТП + Колапані визначали максимальне збільшення: кількості остеобластів та остеоцитів, кількості остеокластів на тлі зменшення фібробластів і фіброцитів. Досить суттєвою була нормалізація чисельної щільності клітинних елементів у щурів IV групи, де заміщення кісткового дефекту відбувалось за впливу комбінації ММСК-ЖТ + ЗТП. При цьому у тварин даної групи кількість остеокластів (p1 << 0,05), фібробластів і фіброцитів дорівнювала таким в інтактних тварин I групи (p >> 0,05), за меншої чисельної кількості у 1,2 разу остеобластів та остеоцитів, p << 0,05, p1 - p2 << 0,01. Висновки: на модельних дефектах кісткової тканини черепа щурів за результатами морфометричних досліджень доведено доцільність досліджуваних імплантів для використання, особливо за поєднання ММСК-ЖТ + ЗТП та ММСК-ЖТ + ЗТП + колапан, які забезпечували повне закриття дефекту за 90 діб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського