РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745220<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Безусько Л. Г. 
Поширення Origanum vulgare (Lamiaceae) на рівнинній частині України в голоцені / Л. Г. Безусько, З. М. Цимбалюк // Чорномор. ботан. журн.. - 2019. - 15, № 2. - С. 124-133. - Бібліогр.: 54 назв. - укp.

Надано узагальнення даних палеопалінологічних досліджень по визначенню пилку представників родини Lamiaceae у складі палінологічних характеристик як поверхневих проб грунтів, так і відкладів плейстоцену-голоцену рівнинної частини України. Встановлено, що зазвичай у викопному стані пилок Lamiaceae був ідентифікований до рівня родини. Дуже рідко у складі викопних палінофлор трапляються пилкові зерна, які було визначено до родового та видового рівнів. Наведено результати видової ідентифікації пилкових зерен O. vulgare у складі палінологічних характеристик відкладів голоцену 10 розрізів Лісової, Лісостепової та Степової зон України. Вперше за узагальненими матеріалами комплексних палеофлористичних і радіовуглецевих досліджень обгрунтовано та реконструйовано просторово-часову диференціацію поширення O. vulgare у голоцені. З використанням світлового і сканувального електронного мікроскопів досліджено пилкові зерна O. vulgare флори України. Встановлено, що пилкові зерна 6-борозні, еліпсоїдальні або сплющено-сфероїдальні, зрідка сфероїдальні за формою, в обрисах з полюса 6-лопатеві, з екватора еліптичні, зрідка округлі; середніх розмірів. Борозни майже однакові за довжиною, вузькі, з чіткими краями та більш-менш загостреними кінцями. Чотири мезокольпіуми переважно вужчі, а два інших - ширші. Скульптура екзини чітка, подвійно сітчаста, борозні мембрани гладенькогранулярні. Показано, що виявлені діагностичні ознаки пилкових зерен O. vulgare можна використовувати для їх точнішого визначення у викопному стані до видового рівня під час проведення спорово-пилкового аналізу відкладів плейстоценуголоцену України та прилеглих територій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.16 Lam*80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25360 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського