РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745228<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Дубина Д. В. 
Динаміка рослинності долини Куяльницького лиману (Одеська обл.). Ч. 1. Природні сукцесії рослинності / Д. В. Дубина, А. А. Еннан, Л. П. Вакаренко, Т. П. Дзюба, Г. М. Кірюшкіна, Г. М. Шихалєєва // Чорномор. ботан. журн.. - 2019. - 15, № 3. - С. 251-266. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Природні зміни рослинності долини лиману репрезентовані сингенетичними (первинними та вторинними), ендоекогенетичними та екзоекогенетичними, зокрема специфічними для схилових територій геоморфогенними сукцесійними рядами. Значний розвиток процеси сингенезу та ендоекогенезу одержали у останні десятиріччя внаслідок катастрофічного зменшення акваторії лиману і утворення значних за площами нових територій. На первинних етапах заростання вони колонізуються піонерними галофітами, які започатковують сукцесійний ряд від агломерацій Salicornia perennans - до угруповань засолених лук асоціації Artemisietum santonicae. Висвітлено особливості первинних сукцесій рослинності, що відбуваються на різних територіях узбережжя лиману. Вторинне заростання кар'єрів на лиманних косах та прибережних територій, рослинний покрив яких був знищений внаслідок меліоративних робіт, відбувається за участі 252 рудеральних видів, серед яких багато адвентивних. Природна рослинність цих територій в сучасних умовах не поновлюється. Геоморфогенні сукцесії рослинності пов'язані з рухливістю субстрату на зсувних ділянках схилів долини. Вони мають надзвичайно сильний вплив на формування степової рослинності на цих територіях. Найпоширенішими є уповільнені регресивні геоморфогенні зміни, які призводять до заміщення зональних степових угруповань пустельно-степовими та галофітностеповими. Катастрофічні геоморфогенні зміни характерні для дуже крутих глинистих і лесових схилів. Відновлення рослинності на осипах починається з бур'янових стадій і відбувається у напрямку формування степових і чагарникових угруповань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.6*803.35

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25360 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського