РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745229<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мойсієнко І. І. 
Знахідка нових для флори Нижньодніпровських арен видів роду Nymphaea на території Національного природного парку "Олешківські піски" / І. І. Мойсієнко, І. М. Данилик, М. Я. Захарова, Р. П. Мельник, О. Ф. Садова // Чорномор. ботан. журн.. - 2019. - 15, № 3. - С. 267-274. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Два види роду Nymphaea L. (N. alba L. та N. candida J. Presl & C. Presl) було вперше виявлено на території Нижньодніпровських пісків. Вони зростають в центрі Козачелагерської арени в межах Раденського відділення Національного природного парку "Олешківські піски". В адміністративному відношенні це землі Раденської сільської ради Олешківського району Херсонської області. Nymphaea alba та N. candida зростають у двох невеликих озерах, розташованих неподалік одне від одного. Ці озера утворилися унаслідок заповнення грунтовими водами вирв від 268 авіаційних бомб (до утворення національного парку на цій території розташовувався військовий полігон). Озера округлої форми, із зарослими берегами. Угруповання N. candida та N. alba відносяться до складу союзу Nymphaeion albae Oberdorfer 1957, порядку Potametalia W. Koch, класу Potametea Klika in Klika et Novak 1941, 1926. Зростання видів роду Nymphaea можливе в цій місцевості завдяки близькому заляганню грунтових вод. Не викликає сумніву, що види роду Nymphaea нещодавно з'явилися на Козачелагерській арені, оскільки озера, в яких вони трапляються, мають антропогенне походження і утворилися в другій половині XX ст. внаслідок діяльності військового полігону. Мігрували види латаття сюди природним шляхом за допомогою водно-болотних птахів. Виявлені місцезнаходження N. candida та N. alba мають високу созологічну цінність. Хоча обидва види досить часто трапляються у розташованих поряд плавнях Нижнього Дніпра, це перша знахідка видів роду латаття на території Нижньодніпровських пісків. Угруповання Nymphaeeta candidae та Nymphaeeta albae включено до Зеленої книги України. Крім того, N. alba належить до регіонально рідкісних рослин в Херсонській області. З метою подальшого їх збереження необхідно проводити постійний моніторинг стану їх популяцій та, у разі необхідності, запровадити біотехнічні заходи щодо їх збереження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.921.7 Nym + Е50*884(45УКР7-4ХЕС)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25360 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського