РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745261<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Yermolenko S. 
The dependence of the parameters of daily blood pressure monitoring on body mass index in patients with arterial hypertension = Залежність показників добового моніторингу артеріального тиску від індексу маси тіла у хворих на артеріальну гіпертензію 2 стадії / S. Yermolenko, V. Orlovski // Eastern Ukr. Med. J. - 2019. - 7, № 3. - С. 183-189. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

У XXI ст. все більш актуальною стає проблема впливу надмірної ваги й ожиріння на формування серцево-судинного ризику. Артеріальна гіпертензія (АГ) у поєднанні з поширеними чинниками ризику, таких як дисліпідемія, ожиріння, гіподинамія, паління, цукровий діабет (ЦД), стає причиною не менше ніж 70 - 75 % інсультів, 80 - 90 % інфарктів міокарда, що призводять до передчасної інвалідизації та смертності пацієнтів. Мета дослідження - вивчення взаємозв'язку показників добового профілю артеріального тиску (АТ) з індексом маси тіла (ІМТ) у хворих на АГ II стадії. Обстежено 120 осіб з АГ II стадії, яких було розподілено на 2 групи за індексом маси тіла (ІМТ): I групу склали пацієнти із ІМТ 18 - 25 кг/м<^>2, II групу - пацієнти з ІМТ >> 25 кг/м<^>2. Усім пацієнтам проводили загальноклінічні, антропометричні дослідження з вимірюванням росту, маси тіла, обчисленням ІМТ, добове моніторування АТ. За добовим профілем АТ серед пацієнтів обох груп виявлено: "dippers" - 43 чоловік (35,8 %), "non-dippers" - 71 чоловік (59,2 %), "over-dippers" - 2 чоловіка (1,7 %), "night-peakers" - 4 чоловік (3,3 %). У групі з ІМТ 18 - 25 кг/м<^>2 53,3 % хворих мали збережений фізіологічний ритм, 43,3 % хворих мали феномен "non-dippers", в той же час як серед 80 % пацієнтів групи ІМТ <$Esymbol У~25> кг/м<^>2 мали несприятливий профіль АТ - "non-dippers" (73,3 %) та у 6,7 % - реєструвалась нічна гіпертензія "night-peakers". Визначення індексу часу (ІЧ) гіпертензії показало, що у пацієнтів II групи середній добовий рівень систолічного АТ (САТ) у 1,3 разу більше у порівнянні з I групою (p << 0,05). Зазначено, що підвищення добового рівня ДАТ у II групі в 1,6 разу перевищувало значення в I групі (p << 0,05). Також виявлено, що хворі II групи мали достовірно збільшену швидкість ранкового підйому САТ та ДАТ у порівнянні з I групою хворих (p << 0,05). Висновки: у пацієнтів з АГ II стадії та ІМТ >> 25 кг/м<^>2 виявлено 73,3 % чоловік "non-dippers", та 6,7 % чоловік з нічною гіпертензією - "night-peakers", що значно перевищує показники хворих на АГ II стадії без надлишкової маси. Хворі на АГ II стадії та ожиріння мали достовірно вищі значення систолічного та діастолічного АТ, індексу часу АТ, вранішнього підйому АТ у порівнянні з хворими ІМТ << 25 кг/м<^>2.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030 + Р415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського