РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745282<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Зелінська Н. Б. 
Дитяча ендокринологія в Україні. Аналіз показників надання спеціалізованої допомоги дітям у 2019 році / Н. Б. Зелінська, Є. В. Глоба, Н. Г. Руденко, О. В. Руденко, І. Є. Стешенко, Ю. С. Кавецька // Укр. журн. дит. ендокринології. - 2020. - № 1. - С. 5-17. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано статистичні показники надання ендокринологічної допомоги дітям у 2019 р. в Україні в цілому і в регіонах, їх динаміку за останні 5 років. Наведено дані щодо кадрового забезпечення дитячої ендокринологічної служби, стаціонарної допомоги дітям з ендокринними хворобами, інвалідності внаслідок ендокринної патології, котра протягом останніх років невпинно зростає (цукровий діабет (ЦД), гіпотиреоз тощо), захворюваності та поширеності злоякісних хвороб ендокринних залоз у дітей, а також дані реєстрів дітей з деякими ендокринними хворобами (форми ЦД, патологічна низькорослість, порушення статевого диференціювання (ПСД)). Висвітлено проблемні питання надання спеціалізованої допомоги дітям із хворобами ендокринної системи. За даними реєстру дітей, хворих на ЦД, у 2019 р. було зареєстровано 9962 хворих віком до 18 років (13,14 на 10 тис. дитячого населення), зокрема 9866 дітей, які перебувають на інсулінотерапії, 36 хворих із ЦД 2 типу, 106 - з моногенним ЦД, зокрема неонатальний ЦД підтверджено у 66 дітей, MODY - у 40. Поширеність ЦД серед дітей віком до 18 років збільшилася за останні 5 років на 21,1 %. Дітям із ПСД проводять детальне цитогенетичне обстеження в провідних генетичних лабораторіях світу фахівцями відділу дитячої ендокринології Українського науково-практичного центру ендокринної хірургії, трансплантації ендокринних органів і тканин МОЗ України. Серед 95 таких дітей з хромосомним ПСД - 17, з 46,ХY ПСД - 65, з 46,ХХ ПСД - 13. У 2019 р. в Україні зареєстровано 1613 дітей віком до 18 років із низькорослістю, які потребують лікування препаратами гормону росту, зокрема 1147 дітей з гіпофізарним і гіпофізарно-церебральним нанізмом, 303 - із синдромом Тернера, 73 - із синдромом Рассела - Сільвера, 46 - із синдромом Прадера - Віллі, 13 - із низькорослістю, які народились малими для гестаційного віку, 16 - із нанізмом унаслідок хронічної ниркової недостатності. Щороку кількість таких хворих зростає в середньому на 10 %. Ці діти отримують лікування препаратами гормону росту за кошти державного бюджету.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100779 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського