РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745297<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Вольницька Х. І. 
Бронхообструктивний синдром у хворих на туберкульоз легень або пневмонію: особливості цитокінового профілю / Х. І. Вольницька // Туберкульоз, легеневі хвороби, ВІЛ-інфекція. - 2019. - № 4. - С. 43-48. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проблемою пульмонології в сучасних умовах є поширення хвороб органів дихання, що спричинило зростання захворюваності, інвалідності та смертності від цієї патології. До таких захворювань належать хронічне обструктивне захворювання легень (ХОЗЛ), бронхіальна астма (БА), туберкульоз (ТБ), пневмонії (ПН). На певному стані свого розвитку ці захворювання мають однакові симптоми і синдроми, зокрема бронхообструктивний синдром (БОС). Клінічний перебіг цих захворювань супроводжується пригніченням імунологічної реактивності, порушенням вмісту цитокінів, зниженням загальних і локальних адаптаційно-захисних механізмів організму. Мета роботи - вивчити показники цитокінового профілю сироватки крові у хворих на неускладнений ТБ легень або ПН з наявністю БОС. Обстежено 65 хворих на ТБ легень з явищами БОС, 61 хворих на ПН з БОС. Контрольну групу склали 27 хворих на ХОЗЛ та 25 хворих на БА. У обстежених хворих проведено визначення в сироватці крові вмісту про- та протизапальних інтерлейкінів. Рівень прозапальних цитокінів IL-1<$E beta> ((3,92 +- 1,4) мг/мл), IL-6 ((19,21 +- 1,5) пг/мл), TNF-<$E alpha> ((21,4 +- 1,8) пг/мл) у сироватці крові при БОС, зумовленому ХОЗЛ, у хворих на ТБ перевищує відповідні у здорових донорів та в контрольній групі більше ніж у 2,1 +- 5,5 разу, водночас рівні IL-4 ((0,75 +- 0,1) пг/мл) та IL-2 ((1,61 +- 0,1) пг/мл) нижчі у 2,0 разу за відповідні у здорових донорів. Рівень прозапальних інтерлейкінів (IL-4, IL-6) вказує на високу вірогідність несприятливого перебігу з імовірною пролонгацією основного захворювання. При БОС, зумовленому ХОЗЛ або БА, зростання вмісту прозапальних цитокінів у хворих на ТБ може бути передумовою частіших загострень ХОЗЛ та формування внаслідок цього його ускладнень, а при ПН з БОС є фактором обтяженого перебігу БА та збільшення обсягу лікування. Висновки: вивчення показників інтерлейкінового профілю у сироватці крові хворих на ТБ легень або ПН з явищами бронхіальної обструкції дало змогу встановити їх роль в оцінці перебігу патологічного процесу, виборі оптимальних шляхів лікування та прогнозуванні частоти розвитку ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р542 + Р412

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського