РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745312<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Dudnikov A. 
Improving the technology of part machining by surface plastic deformation / A. Dudnikov, I. Dudnikov, A. Kelemesh, O. Gorbenko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 6/1. - С. 26-32. - Бібліогр.: 13 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження технологічного процесу зміцнення пустотілих циліндричних деталей автотракторних двигунів із використанням поверхневого пластичного деформування. Попередньо проведено експериментальні дослідження на моделях у широкому діапазоні зміни різних факторів. Одержані дані перераховано з моделі на конкретні деталі - поршневі пальці та втулки верхніх головок шатунів автотракторних двигунів. Дослідження використовували при визначенні: зусиль, напружень, формозміни, властивостей і структури матеріалу деталей. У ході проведення досліджень дотримувався закон подібності, відповідно до якого моделі-зразки та деталі були геометрично подібними та фізично однаковими. Експериментально встановлено раціональну форму обробного інструменту - конусну, а також його оптимальні розміри: кут нахилу 10<^>o30', величину калібрувального пояска 6 - 7 мм, що забезпечують величину зміцнення та якість поверхні оброблюваного матеріалу. Експериментально встановлено вплив кута нахилу обробного інструменту на величину налипання металу на його робочу поверхню. Встановлено залежність кількості налипання металу від його твердості та модуля пружності. Визначено вплив висоти калібрувальної частини обробного інструменту на шорсткість оброблюваної поверхні деталі. На основі одержаних лабораторних даних отримано емпіричну залежність припуску на обробку з залишковою деформацією по зовнішньому діаметру поршневого пальця. Виявлено, що найбільш небезпечними є тангенційні напруження по зовнішній поверхні поршневих пальців, визначення яких проводили в процесі деформування методом тензометрування. Експериментально встановлено значення припуску за один прохід робочого інструменту у прпоцесі вібраційного деформування поршневих пальців, що забезпечує зменшення розтягувальних залишкових напружень. Проведеними дослідженнями статичної міцності поршневих пальців встановлено, що величина зносу залежить від наступних основних факторів: методу обробки, матеріалу та часу роботи. Дослідженням вагового зносу поршневих пальців і втулок верхніх головок шатунів встановлено, що за вібраційного деформування величина зносу є меншою у порівнянні зі звичайною роздачею. Величина зносу поршневих пальців, що відновлені вібраційним методом, в 1,13 разу є меншою в порівнянні з відновленими звичайною роздачею.


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-083.1/9 + О34 -083.1/9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського