РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745342<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Yuzevych L. 
Improvement of the toolset for diagnosing underground pipelines of oil and gas enterprises considering changes in internal working pressure / L. Yuzevych, L. Yankovska, L. Sopilnyk, V. Yuzevych, R. Skrynkovskyy, B. Koman, L. Yasinska-Damri, N. Heorhiadi, R. Dzhala, M. Yasinskyi // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 6/5. - С. 23-29. - Бібліогр.: 31 назв. - англ.

Сформовано новий критерій міцності та множину інформативних параметрів для моделювання напружено-деформованого стану (НДС) підземного металевого трубопроводу (ПМТ) з урахуванням системи дефектів типу каверна, у вершині якої знаходиться тріщина. Проведено обстеження поверхні труб із конструкційної вуглецевої сталі 20, на які діє внутрішній гідростатичний тиск. Запропоновано для критерію міцності металу труби, який контактує з грунтовим електролітом, враховувати стадії пружної та пластичної деформацій. Критерій міцності доповнено співвідношеннями для корозійного струму (типу Kaesche) і внутрішнього тиску, який діє на циліндричну трубу, з урахуванням непружної енергетичної характеристики поверхневого шару. Для трубопроводу в нейтральному грунтовому середовищі проведено вимірювання поляризаційних потенціалів і корозійних струмів апаратурою ВПП (вимірником поляризаційного потенціалу) і (безконтактним вимірником струму (БВС). Результати вимірюють відповідні дефекти типу каверн (піттингів), які утворилися на зовнішній поверхні підземного трубопроводу. Для п'яти варіантів внутрішнього тиску pi = 5,5 - 7,5 МПа приладами БВС і ВПП визначено струми та напруги для характерних поверхневих дефектів і на їх основі оцінено ефективний час досягнення тріщиною критичної глибини (ресурс труби), а також параметр надійності (характеристику безпеки) <$E beta>. Зі співставлення результатів експериментальних досліджень і відповідних розрахунків установлено, що відносні зміни швидкості корозії Vcor у 2,8 разу і, відповідно, параметра ресурсу ПМТ tR в 3,1 разу є більшими, а параметра надійності <$E beta> у 6,9 разу меншими, ніж відносні зміни внутрішнього тиску pT. На підставі аналізу параметра tR, який характеризує ресурс ПМТ, встановлено, що ця залежність tR від внутрішнього тиску pT є нелінійною і прямує до насичення. Відзначена інформація є важливою для вдосконалення методів контролю ПМТ нафтогазових підприємств, зокрема, методик коректного оцінювання густини анодного струму у дефектах металу на зовнішній поверхні підземного трубопроводу з урахуванням зміни внутрішнього гідростатичного тиску.


Індекс рубрикатора НБУВ: О71-022.84

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського