РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745345<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Baranova O. 
Design of automated solutions to detect flaws in plywood / O. Baranova, M. Vasylenko, K. Shevchenko, Yu. Tsapko, R. Oliinyk, A. Yeroshenko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 6/5. - С. 48-56. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Визначено, що найбільш доцільним та економічно вигідним методом дефектоскопії фанери є ударний метод. Для досліджень використано зразки фанери з дефектом і без нього. Серед акустичних способів найбільш точним вважають ультразвук, але для його реалізації поверхню фанери треба обробляти спеціальною речовиною, що робить метод неприйнятним для фанерної сировини. Але з огляду на точність методу проведено кореляційний аналіз з ударним методом. За вихідні параметри ударного методу обрано кількість пульсацій, частоту коливань і коефіцієнт гармонійних спотворень сигналу ударного датчика. Встановлено, що ультразвукові дослідження дають майже однакові результати з попередніми дослідами, особливо з коефіцієнтом гармонійних спотворень (Kг = 0,84). Це надає можливість стверджувати, що обрані параметри надають можливість надійно виявити дефект у фанері. Запропоновано рішення щодо автоматизації процесу дефектоскопії. Розроблено пристрій контролю якості та автоматизованого селективного сортування фанери, а також багатоканальну автоматизовану систему контролю якості фанери для встановлення на виробничій лінії. Запропоновані системи надають можливість здійснювати автоматизовану дефектоскопію фанери, як у вигляді готової продукції, так і на етапі виробництва. Інформація про якість фанери може бути передана як робітникам складу, так і транспортному роботу, а також на виробничу лінію з метою проведення аналізу та виявлення причин виникнення дефекту та корекції параметрів технологічного процесу. Автоматизація процесу дефектоскопії надасть можливість підвищити його швидкість і точність. Запропоновано зручний у використанні відносний критерій якості фанери, який надає можливість виключати похибки виміру через нестабільність амплітуд коливань фанери у випадку удару датчика. Це надає змогу суттєво підвищити точність виявлення внутрішніх дефектів за неруйнівному контролю якості.


Індекс рубрикатора НБУВ: М133-7 с

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського