РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745347<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kovalenko V. 
Synthesis of nickel hydroxide in the presence of acetate ion as a "soft" ligand for application in chemical power sources / V. Kovalenko, V. Kotok // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 6/6. - С. 6-12. - Бібліогр.: 64 назв. - англ.

Гідроксид нікелю широко використовується як активна речовина хімічних джерел струму. Механізм формування гідроксиду нікелю включає дуже швидку стадію утворення первинної аморфної частини та повільну стадію старіння (кристалізації). Поліпшення характеристик гідроксиду нікелю може бути досягнуто шляхом зниження швидкості першої стадії за рахунок взаємодії катіону нікелю з "м'яким" лігандом із утворенням слабкого комплексу. Як "м'який" ліганд запропоновано використати ацетат-аніон, який формує з Ni<^>2+ комплекс без зовнішньої сфери. Вивчено вплив ацетат-аніона на кристалічну структуру, морфологію часток та електрохімічні властивості гідроксиду нікелю, отриманого шляхом хімічного синтезу у разі високого пересичення. Кристалічну структуру зразків вивчено методом ренгенофазового аналізу, морфологію часток - методом сканувальної електронної мікроскопії, електрохімічні характеристики - методами циклічної вольтамперометрії. Проведено порівняльний аналіз характеристик зразків, синтезованих за присутності та відсутності ацетату натрію. Для зразка, синтезованого за присутності ацетату натрію, методом ренгенофазового аналізу показано зниження кристалічності та формування біфазної системи, що складається з <$E beta - roman Ni(OH) sub 2> і <$E alpha - roman Ni(OH) sub 2>. У цьому випадку в зразку зростає вміст часток малого розміру з підвищеною поверхнею. Порівняльне вивчення електрохімічних характеристик показало формування у процесі синтезу за присутності ацетату більш активного зразку з електрохімічною поведінкою переважно <$E alpha>-модифікації. У разі циклювання активність зразка зростає. Питомий струм зарядного піка зразка, синтезованого за присутності ацетат-іона, збільшується у 1,93 разу в порівнянні зі зразком, синтезованим за тих же умов, але за відсутності ацетату.


Індекс рубрикатора НБУВ: З251.3-03

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського