РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745351<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kropyvnytska T. 
Development of nanomodified rapid hardening clinker-efficient concretes based on composite portland cements / T. Kropyvnytska, M. Sanytsky, T. Rucinska, O. Rykhlitska // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 6/6. - С. 38-48. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

Показано, що значне зниження "вуглецевого сліду" у технології будівельного виробництва досягається за рахунок виготовлення клінкер-ефективних бетонів на основі портландцементів композиційних. Проведеними дослідженнями встановлено, що нерівномірний розподіл зернових фракцій суміші заповнювачів та їх підвищена загальна питома поверхня призводять до збільшення водопотреби, розшарування, водовідділення бетонної суміші та зниження міцності бетону. Для досягнення більш високої щільності упаковки зерен реалізовано підхід, який базується на оптимізації гранулометричного складу компонентів бетонної суміші. Встановлено, що підвищені показники ранньої міцності бетонів на основі низькоемісійних композиційних цементів досягаються за рахунок введення суперпластифікаторів на основі ефіру полікарбоксилату (РСЕ) та лужно-сульфатної активації. Для встановлення зв'язку між екологічними та технічними властивостями бетону визначено ефективність клінкеру в бетоні. У разі збільшення міцності модифікованого бетону на основі портландцементу композиційного CEM II/B-M 32,5 R (клінкер-фактор 0,65) створюється можливість суттєвого зниження питомої витрати клінкеру на одиницю міцності до 4,5 - 3,0 кг/(м<^>3-МПа); відповідно CO2-інтенсивність складає 3,9 - 2,6 кг CO2/(м<^>3-МПа). Значна інтенсифікація процесів раннього структуроутворення наномодифікованих клінкер-ефективних бетонів забезпечується за рахунок комплексного підходу: оптимізації суміші компонентів, введення суперпластифікатора РСЕ та наномодифікаторів. З використанням методу лазерної дифракції доведено, що основний вклад у розвиток питомої поверхні наномодифікованої цементувальної матриці вносять ультратонкі частинки (Kisa = 761,2 мкм<^>-1-vol. %) нано-SiO2. Встановлено, що синергетичне поєднання мінеральних добавок у портландцементі композиційному та комплексного наномодифікатора "PCE + нано-SiO2 + C-S-H" забезпечує підвищені показники особливо ранньої міцності (Rc12год = 6,4 МПа) та одержання бетонів класу С50/60 зі швидким наростанням міцності (fcm2/fcm28 = 0,51). Таким чином, є підстави стверджувати про доцільність розроблення наномодифікованих клінкер-ефективних бетонів з метою забезпечення швидких темпів будівництва та вирішення проблем, пов'язаних із необхідністю реалізації стратегії низьковуглецевого розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.001

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського