РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745360<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Larin O. 
Determining mechanical properties of a pressure fire hose the type of "T" / O. Larin, O. Morozov, S. Nazarenko, G. Chernobay, A. Kalynovskyi, R. Kovalenko, S. Fedulova, P. Pustovoitov // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 6/7. - С. 63-70. - Бібліогр.: 30 назв. - англ.

Наведено експериментальні дослідження з визначення механічних властивостей (пружних і дисипативних) напірного пожежного рукава типу "Т" із внутрішнім діаметром 66 мм за умов статичного навантаження. Експеримент проведено на дослідній установці, яка надає можливість заміру сили та деформації. Проведено низку натурних експериментів на розтяг зі зразком за умов статичних циклів навантаження-розвантаження. Випробування складались із 5 циклів (режими) навантаження-розвантаження, які проводилися з двохвилинним інтервалом. З урахуванням експериментальних даних визначено модуль пружності у разі розтягання матеріалу рукава у поздовжньому (вздовж основи) напрямку. Встановлено, що чисельні результати механічних властивостей залежать від "історії" навантаження рукава, тобто на перших двох режимах навантаження модулі пружності збільшувалися і лише потім на наступних - стабілізувалися. Вказано, разом із суттєвим зменшенням залишкових деформацій, посилює пружні властивості матеріалу пожежного рукава. Результати проведених досліджень показали, що за перших двох циклів матеріал демонструє прояв короткочасної повзучості, яка стабілізується на 4 - 5 режимі. Для узагальнення експериментальних досліджень результати апроксимовано відповідними лініями трендів. Визначено криві деформування зразків, що за умов циклічного навантаження-розвантаження формували петлі гістерезису. Отримані петлі гістерезису в ході дослідження показали, що за перших двох режимів петлі зазнають кількісних та якісних змін, а саме, зменшується нахил петлі гістерезису та її площа. Встановлено, що зміна властивостей матеріалу пожежного рукава за послідовних циклів деформацій навантаження-розвантаження є зворотною, проміжки між циклами деформування призводять до часткового відновлення механічних характеристик, наближаючи їх до початкових значень. Час релаксації становить від кількох годин до кількох діб і навіть тижнів, що значною мірою залежить від величини попередньої відносної деформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського