РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745365<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kravets E. 
Determining the structure of a laminar detachable current in an open cavity / E. Kravets // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 6/8. - С. 28-37. - Бібліогр.: 48 назв. - англ.

Виконано тривимірне числове розв'язання тестової задачі про течію в'язкої нестисливої рідини в закритій квадратній каверні з рухомою верхнею гранню. Вказано недоліки математичної постановки задачі про течію рідини в закритій каверні. Методом скінченних елементів проведено числове дослідження структури циркуляційного відривного ламінарного руху в'язкої нестисливої рідини у відкритій каверні з урахуванням зовнішньої течії. Наведено профілі завихоровості, товщини пограничного шару, складових компонент швидкості у різних перерізах каверни, в пограничному шарі, а також у шарі змішування. Зазвичай у ході дослідження ламінарних течій у кавернах використовують модель каверни з рухомою стінкою. Але використання задачі за такої постановки накладає обмеження на картину течії у вигляді прямолінійної лінії течії, яка з'єднує верхні кути каверни, що призводить до невірної структури вихороутворення в каверні у цілому. В межах даного дослідження запропоновано постановку задачі, яка долає вказаний недолік. Рух рідини в каверні здійснюється за рахунок напруження зсуву зовнішнього потоку в каналі над каверною, що виключає прямолінійність лінії течії, яка з'єднує кутові точки каверни. Достовірність отриманих результатів підтверджено порівнянням деяких параметрів із відомими експериментальними даними інших авторів. Отриманий науковий результат у вигляді структури вихороутворення в'язкого нестисливого ламінарного потоку у відкритій каверні з каналом є цікавим з теоретичної точки зору. З практичної точки зору виявлена структура течії надає можливість визначити умови керування потоком в каверні, і, отже, надає можливість визначити умови оптимізації аеродинамічних сил, діючих на каверну. Прикладним аспектом використання отриманого наукового результату є можливість застосування його до обтікання об'єктів промисловості: будівель, міжвагонного простору залізничного потяга та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: В253.320.22-01 + В253.320.220.48-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського