РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745372<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Blintsov V. 
Improvement of the method for assessing the level of speech information security / V. Blintsov, S. Nuzhniy // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 6/9. - С. 28-38. - Бібліогр.: 32 назв. - англ.

Оцінка рівня захищеності мовної інформації від витоку акустичними та вібраційними каналами виконується згідно з міжнародними та національними стандартами, а також у відповідності до нормативних документів. Для оцінки рівня її захищеності, в багатьох країнах, нормативними документами передбачено використання коефіцієнта сигнал/завада. Однак метод має ряд значних недоліків, що не надають можливість визначити реальний стан рівня захищеності. Запропоновано вдосконалений об'єктизований метод оцінювання, який базується на визначенні коефіцієнта залишкової розбірливості для тест-сигналу, після його відновлення методами математичного аналізу (адаптивної фільтрації, кореляційного та спектрального аналізів, вейвлет-перетворення та інше). Коефіцієнт залишкової розбірливості визначається для кожного слова, що входить до короткої фрази, тест-сигналу. Проведено аналіз частоти вживання фонем в українській мові. Показано, що враховуючи визначення терміну "алофон" і кількість носіїв мови, можна вважати, що загальна кількість алофонів прагне до нескінченості. Для зменшення розрахункової складності використано формалізований підхід на базі спрощеної лінгвістичної моделі - фонема (буква), дифон (дві букви) та трифон (три букви). Як джерело інформації, в такому випадку, можна використовувати текстові документи. Запропоновано аналітичні залежності для розрахунку коефіцієнта залишкової розбірливості мови та його складових - коефіцієнтів частоти вживання алофонів у словах української мови та важливості розпізнавання алофону для розпізнавання слава. Показано взаємопов'язаність коефіцієнта (класу) захищеності мови SPC і словесної розбірливості W. На їх базі запропоновано шкалу об'єктизованого оцінювання ступеню захищеності мовної інформації на межі контрольованої зони за критерієм залишкової розбірливості мови.


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.664 + Ш141.14-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського