РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745394<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Irawan Y. S. 
Tensile strength and fatigue crack growth rate of chamfered and clamped A6061 friction weld joints / Y. S. Irawan, F. Razaq, W. Suprapto, B. S. Wardana // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2019. - № 6/12. - С. 31-39. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Зварювання тертям - це метод з'єднання в твердому стані. Його використовують для з'єднання круглого алюмінієвого стрижня, який тяжко піддаєтьсся з'єднанню. Наведено вимірювання межі міцності та швидкості росту втомних тріщин з'єднання алюмінієвих сплавів A6061 зварюванням тертям із безперервним приводом (ЗТБП). Процес ЗТБП проведено з використанням круглого стрижня A6061, обробленого для формування кута скосу та з застосуванням процесу затиску перед етапом осадки. На нерухомому круглому стрижні оброблено різні кути скосу 0, 30, 45 і 60<^>o. Для збільшення межі міцності та зменшення швидкості росту втомних тріщин, на з'єднання ЗТБП накладали круглі затискачі. Процес ЗТБП проведено зі швидкістю обертання 1100 об/хв, початковою силою стиснення 3,9 кН на етапі тертя протягом 4 сек і зусиллям осадки 28 кН протягом 60 сек. Зразки фрикційних зварних з'єднань піддавалися механічній обробці для формування зразків випробування на межу міцності та ріст втомних тріщин. Випробування на ріст втомних тріщин проведено з використанням консольного ротаційного згинального верстата. Результати випробувань показують, що у разі використання невеликого кута скосу та круглого затискача отримують з'єднання ЗТБП, яке демонструє більш високу межу міцності, ніж з'єднання без скосу або затиску. Зразок із кутом скосу 30<^>o і затиском мав найвищу межу міцності та найнижчу швидкість росту втомних тріщин серед досліджених зразків. Даний результат обумовлений меншою витратою тепла завдяки використанню невеликого одностороннього скосу з двома стадіями пластичної деформації в процесі затиску та осадки під час ЗТБП. Швидкість росту втомних тріщин також підтверджується макро- та растровою електронною мікроскопією поверхонь руйнування. Область росту втомних тріщин у зразка з високою межею міцності є ширшою, ніж у зразка з більш низькою межею міцності. Також на поверхні руйнування зразка з найвищею межею міцності та найменшою швидкістю росту втомних тріщин, а саме зразка, що має кут скосу 30<^>o із затиском, більш чітко спостерігаються борозенки.


Індекс рубрикатора НБУВ: К641.712

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського