РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745399<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Гужва І. Ю. 
Промисловість України: сучасні тенденції та фактори розвитку / І. Ю. Гужва, К. О. Гончаренко // Формування ринк. відносин в Україні : зб. наук. пр.. - 2020. - № 1. - С. 18-24. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Предмет дослідження - сукупність чинників, обставин та передумов, які визначають специфіку розвитку галузей переробної промисловості України. Актуальність теми дослідження. Після трирічного періоду непевного зростання промисловий сектор України зазнав рецесії на тлі загального зростання національної економіки. Водночас, тоді як більшість галузей переробної промисловості перебуває в стані стагнації та досі не досягла докризового рівня, низка виробництв продовжують активно розвиватися попри всі несприятливі обставини зовнішнього середовища. Відтак постає необхідність визначення того, які фактори дійсно сприяють розвитку вітчизняної промисловості, а які виявились недієвими перед викликами сьогодення. Мета і завдання дослідження. Стаття має на меті узагальнити тенденції розвитку переробної промисловості України у період наростання й загострення кризових явищ 2013 - 2015 рр. та проблеми посткризового відновлення у 2016 - 2019 рр., а також аргументувати необхідність цілеспрямованої промислової політики держави для реалізації позитивних зрушень у вітчизняній промисловості. Методологія. Дослідження побудоване на основі методів компаративного та ретроспективного аналізу, які дозволили оцінити стан розвитку промисловості України порівняно з докризовим рівнем та визначити величину впливу факторів на розвиток окремих галузей виробництва. Результати дослідження. Проаналізовано показники розвитку української промисловості в цілому та на рівні окремих галузей. ідентифіковано основні чинники, що перешкоджають розвитку вітчизняної промисловості на сучасному етапі. Дано оцінку впливу деяких заходів промислової політики держави (введення мораторію на експорт необроблених лісоматеріалів, підвищення вивізного мита на брухт чорних металів, запровадження компенсації витрат на закупівлю сільгосптехніки вітчизняного виробництва) на динаміку розвитку окремих галузей виробництва в Україні. Галузь застосування результатів. Результати даного дослідження можуть бути використані для просування ідеї інтенсифікації промислової політики в Україні з метою подолання хронічних проблем вітчизняного виробництва і деіндустріалізації економіки країни. Висновки: виклики, перед якими постала вітчизняна промисловість, потребують активної державної політики. Першочерговими кроками вбачаються запровадження критеріїв локалізації в публічних закупівлях, створення індустріальних парків, банку розвитку, торгових представництв при посольствах за кордоном, запуск експортно-кредитного агентства, перегляд митно-тарифної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)300

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69574 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського