РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745510<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Sakovich V. V. 
Metalloprotease from the cultural liquid of Pleurotus osreatus = Металопротеїназа з культуральної рідини Pleurotus osreatus / V. V. Sakovich, Ye. M. Stohnii, D. D. Zhernosekov, A. V. Rebriev, D. S. Korolova, R. Yu. Marunych, V. O. Chernyshenko // Biotechnologia Acta. - 2019. - 12, № 6. - С. 35-45. - Бібліогр.: 27 назв. - англ.

Мета роботи - виявлення і вивчення фізико-хімічних властивостей ензимного препарату, одержаного з культуральної рідини Pleurotus ostreatus. Фракцію, що містить протеїназу, було одержано з культуральної рідини за допомогою методу осадження хлоридом натрію з подальшим діалізом - концентруванням. Желатиназну і молокозгортальну активність визначали з застосуванням стандартних методів. Зміст протеїнового компонента фракції визначали за допомогою методів HPLC, електрофорезу за Лемлі та MALDI-TOF аналізу. Протеїназну активність вивчали ензим-електрофорезом. Для з'ясування специфічності дії протеїнази використовували низку хромогенних субстратів: S2238, S236, S2251, S2765, Leu-pNa, Ala-pNa і S2302. Інгібіторний аналіз проводили із застосуванням ЕДТА, бензамідином, ФМСФ, ПХМБ. Одержана фракція виявляла максимальну протеїназну активність за <$E45~symbol Р roman C>. Максимальну молокозсідальну активність спостерігали за <$E35~symbol Р roman C>. Найвищу молокозгортальну активність показано за pH 5,0 і менше 3,0. Найвища протеїназна активність була за pH 6,0. За допомогою методу HPLC було знайдено основний протеїновий компонент і деякі бічні протеїни. Згідно з результатами електрофорезу, основний протеїновий компонент фракції мав молекулярну масу 45 кДа. Ензиме-лектрофорез проведено з використанням фібриногену як стандартного субстрату. Встановленоно, що протеїназна активність фракції присутня в зоні, що відповідала масі 45 кДа. Під час ідентифікації продуктів трипсинолізу не виявлено гомології з іншими відомими протеїназами. Показано, що протеїназа гідролізує пептидні зв'язки, які утворені карбоксильною групою амінокислот з гідрофобними бічними ланцюгами. Ензим інгібували ЕДТА (ІС50 = 2,5 мМ). Максимальну активність ензиму з желатином і Leu-pNa спостерігали за присутності 5 мМ хлориду кальцію. У культуральній рідині P. ostreatus виявлено кальційзалежну металопротеїназу з молекулярної масою 45 кДа. Ензим гідролізував пептидні зв'язки, утворені карбоксильними групами амінокислот з гідрофобними бічними ланцюгами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.4 + Е521.56*87

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського