РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745513<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Malynovska I. M. 
Direction and strength of microbiological processes in layers of gray forest soil under different regimes of management = Спрямованість та напруженість мікробіологічних процесів у горизонтах сірого лісового грунту за його різноцільового використання / I. M. Malynovska // Biotechnologia Acta. - 2019. - 12, № 6. - С. 65-70. - Бібліогр.: 14 назв. - англ.

Мета роботи - дослідження спрямованості та напруженості мінералізаційних процесів у грунті горизонтів сірого лісового грунту за його використання як перелогу, екстенсивного та інтенсивного агроземів. У дослідженні використовували лабораторно-аналітичний, мікробіологічний, статистичний методи. З'ясовували перебіг мінералізаційних та іммобілізаційних процесів у горизонтах сірого лісового грунту на перелогових ділянках: Hd - дернина (0 - 10 см), He - гумусово-елювіальний (11 - 40 см), Hi - гумусово-ілювіальний (41 - 74), Ih - ілювіально-гумусовий (75 - 115), Ip - перехідний від ілювіального горизонту до породи (116 - 156), Pi - порода із вкрапленнями грунту ілювіального горизонту (157 - 191 см) і на агроземах стаціонарного досліду: He - гумусово-елювіальний (0 - 10 і 11 - 40 см), Hi - гумусово-ілювіальний (41 - 74), Ih - ілювіально-гумусовий (75 - 115), Ip - перехідний від ілювіального горизонту до породи (116 - 156). Встановлено, що варіанти використання сірого лісового грунту відрізняються за активністю мінералізації гумусу в окремих горизонтах: у грунті перелогу прослідковується тенденція до зниження інтенсивності мінералізації гумусу вглиб профілю, яка порушується у горизонтах Ih і Iр. В інтенсивному агроземі спостерігали підвищення активності мінералізації гумусу в Hi- і Ih-горизонтах, у профілі екстенсивного агрозему - плавне зниження активності мінералізації гумусу від верхнього горизонту до нижнього на 97,2 %. Коефіцієнт мінералізації сполук азоту поступово знижувався в грунті перелогу і екстенсивного агрозему на відміну від інтенсивного агрозему, де інтенсивність мінералізації-іммобілізації сполук азоту в горизонтах He і Hі підвищувалась. Показано, що ефективнішою системою транспорту субстратів і мінеральних іонів вглиб профілю до нижчих горизонтів характеризується грунт перелогу. Різниця в біологічній активності між верхнім і нижнім горизонтами була максимальною у грунті перелогу, середньою - в інтенсивному агроземі і мінімальною - в екстенсивному агроземі.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.14-25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100178 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського