РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745535<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ковач В. О. 
Компетентні підходи до соціально-економічної трансформації ринку праці / В. О. Ковач // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2020. - № 1. - С. 52-58. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Зазначено, що економічна структура господарств регіону схильна до постійних змін і в умовах розвитку, і в умовах стабілізації, і в кризових умовах. Розглянуто шляхи соціально-економічної трансформації господарств регіону. Визначено відсутність системного підходу в соціально-економічній трансформації господарств Київської області. Зазначено, що в області, як і в Україні загалом, дотепер немає програми структурної перебудови господарства регіонів, яка забезпечила б реалізацію загальнонаціональних і регіональних інтересів. Запропоновано програму соціально-економічної трансформації Київської області розподілити на три блока: загальнорегіональну, господарсько-галузеву, місцеву. Розглянуто дві загальнорегіональні програми: "Зайнятість і формування ринку праці" та "Соціально-економічна трансформація господарств регіону". Визначено, що головною метою програми "Зайнятість і формування ринку праці Київської області" є ефективне використання трудових ресурсів і забезпечення раціональної зайнятості населення області на основі інноваційного розвитку регіону. Запропоновано такі підпрограми: "Структура зайнятості", "Безробіття, працевлаштування і перекваліфікація кадрів" і "Формування ринку праці". Зазначено, що програма "Cоціально-економічна трансформація господарств регіону" є основним змістом процесу змін у постсоціалістичній економіці та соціальній сфері. Головною метою програми визначено створення адекватних розширено економічної самостійності території і розвитку ринкових механізмів господарських і ринкових інститутів. Зазначено глобальні завдання та цілі ринкової трансформації господарств регіону. Запропоновано такі підпрограми: "Приватизація", "Малий бізнес", "Механізми та інфраструктура ринку". Визначено особливості економіки Київської області як об'єкта перетворень власності. Визначено, що запропоновані програми є системою заходів, спрямованих на досягнення основної мети і стабілізації ринку праці, забезпечення збалансованості попиту на працю і пропозиції, пом'якшення економічних і соціальних втрат від безробіття. Визначено основні етапи реалізації програм за термінами. Розроблено механізм реалізації програм зайнятості населення. Зазначено, що одночасно з інвестиційними чинниками підвищення продуктивності праці важливо сформувати у багатоукладній господарській структурі мотиваційний механізм, стимули до праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240.523

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського