РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745538<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мелконян А. Г. 
Соціальний захист як пріоритет системи публічного управління: глобальне VS локальне / А. Г. Мелконян // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2020. - № 1. - С. 72-77. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Актуальність теми дослідження зумовлена тим, що система соціального захисту є однією з важливих у контексті державного управління, адже вона охоплює фактично все населення будь-якої країни. Разом із тим, враховуючи те, що наразі світ стає все більш і більш глобалізованим, процеси глобалізації викликають кардинальні зміни у світовій економіці, у політичному, економічному, соціальному, культурному складниках життя сучасного суспільства. Відбувається процес формування єдиного економічного простору у світовому масштабі. Через це ті чи інші сфери суспільного буття стають важливими не лише окремо для тієї чи іншої держави, але й глобально, на міжнародному рівні. Це стосується і сфери соціального захисту населення. Зважаючи на те, що наявні певні наукові напрацювання в досліджуваній проблематиці, все ж можна констатувати про досить побіжний аналіз співвідношення та специфіки глобального і локального в соціальному захисті як пріоритету системи публічного управління. Мета роботи - висвітлення особливості глобального і локального в розумінні соціального захисту як пріоритету системи публічного управління та їх визначення у працях українських та зарубіжних дослідників. У результаті здійсненого грунтовного аналізу, розкривши забезпечення соціального захисту як один із ключових пріоритетів системи публічного управління, було доведено, що в сучасному світі соціальний захист в основі своїй має два ключових аспекти: глобальний і локальний. Глобальність даного пріоритету полягає в тому, що через функціонування різного роду міжнародних гуманітарних і політичних організацій мають місце такі явища, як наднаціональний перерозподіл доходів і наднаціональне правове регулювання соціальним захистом. Встановлено, що локальність пріоритету публічного управління у сфері соціального захисту зумовлюється тим, що в результаті ефективної її побудови і функціонування знижуються, а інколи - зникають різного роду соціальні проблеми, які можуть стати основою для дестабілізації, конфліктогенності в певній державі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4/8)15 + Х819(4Укр)15

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського