РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745587<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Ostafiichuk S. O. 
The role of resistin in the genesis of metabolic disorders in pathological pregnancy = Роль резистину в генезі метаболічних розладів за патологічної вагітності / S. O. Ostafiichuk // The Ukr. Biochem. J.. - 2019. - 91, № 5. - С. 55-62. - Бібліогр.: 17 назв. - англ.

Патологічне гестаційне збільшення маси тіла (ГЗМТ) є фактором ризику акушерських та перинатальних ускладнень. Висока метаболічна активність жирової тканини та плаценти під час вагітності проявляється посиленою продукцією адипокінів, які беруть участь у регуляції рівня глюкози та чутливості тканин до інсуліну. Мета роботи - встановлення ролі резистину в генезі метаболічних розладів за патологічного гестаційного приросту у вазі. Обстежено 163 вагітні жінки: 97 (59,5 %) з нормальною, 18 (11,0 %) і з недостатньою та 48 (29,4 %) і з надлишковою прегравідарною вагою та ожирінням. ГЗМТ діагностовано у 56 (34,4 %), недостатнє у 33 (20,2 %), а надлишкове у 74 (45,4 %) пацієнток. У кожному триместрі вагітності проводили антропометрію, діагностували надбавку у вазі, відсоток жирової маси тіла, концентрацію резистину, глюкози, інсуліну, HOMO-IR. Виявлено кореляцію між підвищеним рівнем резистину в другому триместрі вагітності, подальшою надбавкою у вазі (r = 0,27, p = 0,0006), відсотком ЖМТ (r = 0,93, p = 0,000) та посиленням резистентності тканин до інсуліну (r = 0,89, p = 0,000) в третьому триместрі, що особливо виражено за надлишкового ГЗМТ. Діагностування предикторів інсулінорезистентності, асоційованих із жировою тканиною, зокрема адипокіну резистину, в другому триместрі вагітності може слугувати прогнозом щодо тяжкості перебігу метаболічних зрушень під час вагітності та ризику розвитку акушерських і перинатальних ускладнень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.212 + Р252.65

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж21341/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського