РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745749<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Трускавецький Р. С. 
Рухомі форми заліза в мікроелементному режимі алювіально-лучного грунту / Р. С. Трускавецький, Н. Ю. Паламарь // Агрохімія і грунтознавство : міжвід. темат. наук. зб.. - 2020. - Вип. 89. - С. 28-33. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Представлено результати лабораторно-модельного досліду з вивчення ролі рухомих форм заліза в мікроелементному режимі алювіально-лучного легкосуглинкового грунту. Мета роботи - виявити характер взаємодії (антагоністичної і/або синергетичної) між рухомими формами заліза та іншими мікроелементами (мідь, цинк та молібден), внесеними в грунт для поліпшення умов мікроелементного живлення бобових трав. У модельному лабораторному експерименті (вегетаційні посудини об'ємом 500 мл) дослідили вплив різних окремо та сукупно внесених мікроелементів на їх уміст у грунті і в рослинах пелюшки польової (Pisum arvense L.). Мікроелементи вносили на фоні мінерального удобрення (N60P60К60) у вигляді сірчанокислих солей у таких дозах: заліза - 200, міді - 132, цинку - 220 мг/кг грунту; молібден вносили у вигляді молібдату амонію у дозі 2 мг/кг грунту. Проби грунту і рослин відбирали, коли рослини були у фазі бутонізації. Застосовано аналітичний, модельний та статистично-математичний методи досліджень. Доведено, що рухоме залізо, яке є типоморфним елементом для гідроморфних грунтів, істотно впливає на надходження мікроелементів у бобову рослину. Показано, що антагонізм між залізом і цинком призводить до зниження доступності обох біогенних елементів рослинам пелюшки, маса яких на варіанті з парним внесенням цих елементів була найнижчою. Сукупне застосування молібдену, міді й цинку блокує негативний вплив рухомого заліза і позитивно впливає на зростання пелюшки; рослини відрізнялись найкращими біометричними показниками. Для ефективного вирощування пелюшки на лучних грунтах рекомендовано внесення молібденових добрив. Поліпшення мікроелементного режиму в лучних грунтах вимагає зниження концентрації закисних сполук заліза, як антагоністів інших мікроелементів, наприклад, шляхом аерації кореневмісного шару грунту.


Індекс рубрикатора НБУВ: П034.135-23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського