РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000745915<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Lychko V. S. 
Modern treatment methods of the localized inflammatory response in acute cerebral ischemia = Сучасні можливості лікування локальної запальної реакції під час гострої церебральної ішемії / V. S. Lychko // Eastern Ukr. Med. J. - 2020. - 8, № 1. - С. 8-14. - Бібліогр.: 25 назв. - англ.

Наведено результати комплексного вивчення особливостей змін провідних показників цитокінового профілю хворих на інфаркт головного мозку (ІГМ) в динаміці лікування кріоконсервованою сироваткою кордової крові (КСКК) людини. Досліджено плазмові рівні як прозапальних цитокінів (інтерлейкін-6 (ІЛ-6), фактор некрозу пухлин-<$Ealpha> (ФНП-<$Ealpha>)), так і протизапальних чинників - ІЛ-4, ІЛ-10 в сироватці крові 350 хворих з даною патологією на 1-шу, 10-ту і 21-шу добу лікування. Всіх хворих було розподілено на 2 групи: 1-ша (n = 175), що одержувала недиференційовану терапію з додатковим призначенням ацетилсаліцилової кислоти (АСК); 2-га (n = 175) - терапія 1-ої групи, що була доповнена введенням 1 мл КСКК протягом 10 діб. За допомогою National Institutes of Health Stroke Scale (NIHSS) також було виділено 2 клінічні підгрупи за ступенем тяжкості: A (n = 183) - хворі в стані середнього ступеня тяжкості; B (n = 167) - хворі в тяжкому стані. Визначення плазмових рівнів ІЛ-4, ІЛ-6, ІЛ-10, ФНП-<$Ealpha> проводили за допомогою методу твердофазного імуноферментного аналізу. В результаті було одержано дані про те, що вже з перших годин ІГМ спостерігається дисбаланс у функціонуванні імунної системи, який проявляється в одночасному літичному підвищенні рівнів як прозапальних (ІЛ-6, ФНП-<$Ealpha>), так і протизапальних (ІЛ-4, ІЛ-10) цитокінів. Додаткове застосування у лікувальному комплексі КСКК викликало більш значну та швидку стабілізацію значень прозапальних чинників, які були максимально наближені до контрольних, що суттєво впливало на перебіг і прогноз захворювання. Достовірного зниження рівнів протизапальних цитокінів ІЛ-4 та ІЛ-10 у ході дослідження виявити не вдалося, що говорить про вираженість локальної запальної реакції навіть на кінець гострого періоду захворювання. Але порівнюючи значення їх із групою хворих, що додатково не одержували КСКК, доводиться констатувати все ж таки більш низькі рівні даних показників. Можливо це пояснюється більш чітким і раннім зниженням концентрацій прозапальних цитокінів у динаміці захворювання, що в свою чергу призводить до нормалізації рівнів ІЛ-4 і ІЛ-10.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101336 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського