РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746001<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Мостова А. Д. 
Інституційне забезпечення продовольчої безпеки держави / А. Д. Мостова // Проблеми економіки. - 2019. - № 3. - С. 68-76. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Досліджено інституційні основи забезпечення продовольчої безпеки держави, систематизовано основні проблеми і розроблено стратегічні напрями удосконалення. На основі наукових праць запропоновано визначення інституцій та інститутів продовольчої безпеки. Основні інститути, що забезпечують функціонування механізму гарантування державної продовольчої безпеки, запропоновано визначити як інститути: ринкових механізмів і ринкового ціноутворення; соціальних стандартів і макроекономічних індикаторів; технічного регулювання, сертифікації, безпечності і якості продукції; товарних і фінансових інтервенцій, продовольчого резерву; державної аграрної політики та заходів підтримки товаровиробників; інфраструктури аграрного та продовольчого ринку; методів і інструментів стратегічного планування; інформаційного забезпечення продовольчої безпеки; правового забезпечення продовольчої безпеки. Розглянуто та систематизовано інституції продовольчої безпеки відповідно до стратегічного рівня, на якому зосереджено механізми формування стратегії продовольчої безпеки, та тактичного рівня, на якому зосереджено механізми реалізації, координації та моніторингу стратегії продовольчої безпеки. Досліджено специфіку ключових інституцій, що контролюють і відповідають за окремі складові гарантування продовольчої безпеки, зокрема, формування стратегічних напрямів державної аграрної політики з питань цінового, технічного регулювання, публічних закупівель, розвитку аграрного сектора економіки та напрямів підтримки вітчизняного товаровиробника, розвитку сільських територій, безпечності та якості харчової продукції, захисту прав споживачів, формування продовольчого резерву, координації та контролю за діяльністю органів виконавчої влади у сфері продовольчої безпеки відповідно до сучасної кон'юнктури продовольчих ринків. Визначено основні стратегічні пріоритети вдосконалення інституційного забезпечення продовольчої безпеки України. Основними напрямами подальших досліджень має бути розробка заходів і рекомендацій з удосконалення державної аграрної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-982-995

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського