РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746156<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Колісник С. В. 
Дослідження гострої токсичності та послаблювальної дії пектинів з трави анісу звичайного / С. В. Колісник, У. А. Умаров, К. В. Динник, М. Фатхуллаєва, А. А. Шабілалов, А. С. Газієва // Клініч. фармація. - 2020. - 24, № 2. - С. 52-55. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Сучасний фармацевтичний ринок пропонує велику кількість лікарських засобів, що сприяють акту дефекації. Але в той же час у разі лікування запорів не слід нехтувати лікарськими рослинами. Біологічно активні речовини, що містяться в них в їх природних співвідношеннях, за тривалого застосування можуть надавати більшу фізіологічну дію, ніж окремі їх інгредієнти у патентованих лікарських препаратах. Мета дослідження - вивчення гострої токсичності та послаблювальної дії пектинів, виділених з трави анісу звичайного (АЗ). Гостру токсичність пектинів, виділених з трави АЗ визначали на мишах за умов одноразового внутрішньошлункового введення. Послаблюючу дію вивчали на білих щурах у порівнянні з препаратом сенадекс. Як критерій послаблюючої дії визначали відсоток збільшення калу. Після одноразового внутрішньошлункового введення досліджуваного препарату в дозі 5000 мг/кг загибелі серед тварин не відзначалося. Пектини, виділені з трави АЗ, у випробуваній дозі достовірно збільшують кількість калових мас у тварин на 88 % у порівнянні з контролем і не поступаються за послаблюючою дією препарату порівняння сенадекс. Висновки: пектинові речовини, виділені з трави АЗ, є практично нетоксичними, виявляють виражену послаблюючу дію і можуть бути використані як лікарська субстанція під час створення лікарських засобів зазначеної дії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського