РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746186<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Stavytskyi V. V. 
Esters and amides of 3-R-2,8-dioxo-7,8-dihydro-2H-pyrrolo[1,2-a][1,2,4]triazino[2,3-c]quinazolin-5a(6H)-carboxylic(-propanoic) acids: synthesis and biological activity = Естери та аміди 3-R-2,8-діоксо-7,8-дигідро-2H-піроло[1,2-a][1,2,4]триазино[2,3-c]-хіназолін-5a(6Н)-карбонових(-пропанових) кислот: синтез та біологічна активність / V. V. Stavytskyi, I. S. Nosulenko, K. I. Kandybey, O. Yu. Voskoboinik, S. I. Kovalenko // Журн. орган. та фармацевт. хімії. - 2020. - 18, вип. 1. - С. 14-21. - Бібліогр.: 19 назв. - англ.

Відомо, що карбоксильні групи, пов'язані з арильним або гетарильним фрагментами, відіграють роль "фармакофору" у молекулах більшості НПЗЗ. Зазначено, що карбоксильна група може спричинити появу токсичної дії і характеризується незадовільними фармакокінетичними властивостями. Структурна модифікація карбоксильної групи, включаючи її біоізостеричну заміну, є однією з найбільш широко застосовуваних підходів медичної хімії для вдосконалення фармакодинамічних, фармакокінетичних і технологічних характеристик. Мета дослідження - розробити методи синтезу ряду функціональних похідних 3-R-2,8-діоксо-7,8-дигідро-2H-піроло[1,2-a][1,2,4]триазино[2,3-c]хіназолін-5a(6Н)-карбонових(-пропанових) кислот, вивчити вплив структурної модифікації карбоксильної групи на ЛОГ-інгібуючу та антирадикальну дію як одного з можливих механізмів фармакологічної активності. Реакцією естерифікації 3-(2,8-діoксо-3-R<^>1-7,8-дигідро-2H-піроло[1,2-a][1,2,4]триазино[2,3-c] хіназолін-5a(6H)-іл)пропанових кислот або тандемною гетероциклізацією 2-(6-R<^>1-2,5-дигідро-5-оксо-1,2,4-триазин-3-іл)анілінів з діетил-4-oксогептандіонатом синтезовано естери відповідних кислот. Синтез амідів проведено амінолізом активованих кислот, де як активуючу компоненту використано 1,1'-карбонілдіімідазол. У межах дослідження проведено вивчення ЛОГ-інгібуючої і антирадикальної дії як одного з можливих механізмів протизапальної активності. Виявлено ряд сполук, які проявляють ЛОГ-інгібуючу активність на рівні фармакологічного стандарту нордигідрогваяретової кислоти. Синтетичні процедури було виконано згідно з загальноприйнятими підходами. Чистоту і структуру сполук встановлено за допомогою сучасних фізико-хімічних методів (<$Enothing sup 1 roman H> і <$Enothing sup 13 roman C> ЯМР-спектроскопія, ВЕРХ-МС-спектрометрія). Антирадикальну активність встановлювали за здатністю синтезованих сполук інгібувати DPPH-радикал. Вивчення ЛОГ-інгібуючої активності сполук було проведено з використанням соєвої ліпооксигенази як ферменту і ліноленової кислоти як субстрату. Висновки: розроблено методи синтезу естерів і амідів 2,8-діоксо-3-R<^>1-7,8-дигідро-2H-піроло[1,2-a][1,2,4]триазино[2,3-c] хіназолін-5a(6H)-карбонових (пропанових) кислот. Вищезазначені перетворення проведено алкоголізом утворених in situ ацилгалогенідів та амінолізом N-ацилімідазолідів. Більш ефективним методом синтезу естерів виявилася тандемна гетероциклізація 2-(6-R<^>1-2,5-дигідро-5-оксо-1,2,4-триазин-3-іл)анілінів з діетил-4- oксогептандіонатом. Встановлено, що найбільш висока ЛОГ-інгібуюча і антирадикальна активність характерні для гетарилпропанових кислот, які мають електроноакцепторні замісники у положенні 3, а також атоми флуору у положеннях 11 та 12. Модифікація карбоксильної групи відповідних кислот у більшості випадків призводить до зниження або втрати активності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Г294.72 + Г214.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24793 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського