РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746198<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Богдан Н. М. 
Оптимізація процесу розчинення фосфатних конкрементів нирки людини in vitro / Н. М. Богдан, Д. С. Степанова, С. Л. Богза // Журн. орган. та фармацевт. хімії. - 2020. - 18, вип. 2. - С. 44-47. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - дослідити вплив фізико-хімічних параметрів літолітичних композицій на ступінь розчинення фосфатних конкрементів. Вивчено ряд факторів, що впливають на ефективність застосування літолітичних композицій за розчинення фосфатних ниркових конкрементів. Показано, що у разі підвищення температури розчину вище <$E38,5~symbol Р roman C> збільшення швидкості розчинення мінеральної складової і денатурація білкової матриці конкременту є конкурентними процесами. Встановлено, що ступінь розчинення каменя за збільшення швидкості його омивання збільшується лінійно. Визначено оптимальні значення температури, швидкості подачі розчину і концентрації комплексону для розчинення ниркових конкрементів in vivo з урахуванням фізіологічних можливостей нирки. В експерименті використано 73 нативних, видалених оперативним шляхом конкременти. Шаруватість каменя візуалізували шляхом забарвлення барвником Кумассі R-250. Хімічну і структурну однорідність фосфатних конкрементів визначали за допомогою аналізу їх інфрачервоних спектрів. ІЧ-спектри одержано на спектрофотометрі Specord M-80 у таблетках KBr. Для контролю pH середовища використовували прилад ION 700 (Eutec Instruments). Висновки: показано, що з урахуванням фізіологічних можливостей нирки температура розчинів для літолізу не має перевищувати <$E37,5~symbol Р roman C>, оптимальна швидкість подачі розчину становить 5 мл/хв, а ефективна концентрація комплексону - 0,02 - 0,20 моль/л.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 + Р696.504.34

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24793 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського