РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746250<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Mandzyuk V. I. 
Structural-morphological and conductive properties of C - Al2O3 composite materials = Структурно-морфологічні та електропровідні властивості композиційних матеріалів C - Al2O3 / V. I. Mandzyuk, I. F. Mironyuk, Yu. O. Kulyk, N. A. Bezruka // J. of Nano- and Electronic Physics. - 2020. - 12, № 1. - С. 01013-1-01013-6. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

З використанням методів малокутового X-променевого розсіяння, низькотемпературної порометрії та імпедансної спектроскопії досліджено структуру, морфологію та електропровідні властивості композитного матеріалу C - Al2O3 залежно від відсоткового вмісту оксидної фази у ньому. З'ясовано, що структура досліджуваних матеріалів утворена масовими фракталами як результат агрегації вуглецевих кластерів на поверхні частинок оксиду алюмінію. Зменшення фрактальної розмірності від 2,80 до 1,90 і відповідне розрихлення структури зумовлене зменшенням обіємної частки вуглецевої фази у композиційному матеріалі. Збільшення відсоткового вмісту оксидної компоненти призводить також до збільшення пористості (від 0,62 до 0,80), зменшення загальної (від 424 до 300 м<^>2/г за даними малокутового розсіяння X-променів) та відкритої (від 356 до 14 м<^>2/г за даними низькотемпературної порометрії) питомих поверхонь та зростання об'ємної частки мезопор від 51 до 70 %. Встановлено, що додавання до вуглецевого прекурсору оксидної компоненти зумовлює зменшення питомої електропровідності від <$E26,2~roman {Ом sup -1 ~cdot~м} sup -1> (для вихідного зразка) до <$E0,4~roman {Ом sup -1 ~cdot~м} sup -1> (за 30 % Al2O3) за рахунок формування додаткових бар'єрів на шляху електронів у вигляді частинок оксиду алюмінію поряд із розгалуженою системою пор у вуглецевій матриці.


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.12 + Л424.85

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського