РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746270<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Медвідь Г. 
Геохімічні особливості водоносних комплексів Великомостівського газового родовища (Волино-Поділля) / Г. Медвідь, М. Кость, О. Телегуз, Р. Паньків, О. Пальчикова, О. Майкут, І. Сахнюк // Геологія і геохімія горюч. копалин. - 2017. - № 3/4. - С. 76-86. - Бібліогр.: 84 назв. - укp.

Вивчено макро- та мікрокомпонентний хімічний склад пластових вод кембрійського, девонського, кам'яновугільного водоносних комплексів Великомостівського газового родовища і поверхневих вод відкладів верхньої крейди. Проаналізовано зміни основних генетичних показників з глибиною та по площі, встановлено гідрогеохімічні умови їх походження, а також обчислено коефіцієнти гідрогеологічної закритості надр регіону. Пластові води кембрійського та девонського комплексів мають високу мінералізацію, низьку сульфатність і хлорбромний показник і належать до хлоридно-кальцієвого типу з високим ступенем метаморфізації. Підземні води кам'яновугільного періоду характеризуються нижчою мінералізацією, значною присутністю сульфатів і гідрокарбонатно-натрієвим типом. За ступенем закритості структур підземні води у породах кембрійської та девонської систем належать до зони зі сповільненим водообміном, натомість кам'яновугільної - до зони зі значним водообміном. Поверхневі води відкладів верхньої крейди є прісні, слабколужні, гідрокарбонатно-натрієвого типу. Високі значення перманганатної окисності у водах річок вказують на вплив техногенезу. На відсутність впливу глибинних вод території вказує також і гідрокарбонатний кальцієвий склад питних вод із сенон-туронського горизонту верхньої крейди.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1 + Д59(45УКР)45 + Д46/47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж60337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського