РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746310<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Фесенко В. В. 
Міжнародний досвід аудиту і контролю трансфертного ціноутворення / В. В. Фесенко, Ю. І. Мигаль // Проблеми економіки. - 2019. - № 4. - С. 216-222. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано міжнародний досвід у сфері аудиту і контролю трансфертного ціноутворення та визначено напрями його використання у практиці аудиту і контролю в Україні. Глобалізаційні та євроінтеграційні процеси в Україні призвели до імплементації у вітчизняне законодавство міжнародних норм і правил у сфері запобігання податковому шахрайству на підприємствах через можливості трансфертного ціноутворення. Визначено хронологічну послідовність впровадження контролю за трансфертним ціноутворенням у різних країнах світу. На основі аналізу міжнародного досвіду у сфері контролю трансфертного ціноутворення визначено, що 33 країни використовують метод неконтрольованої ціни як пріоритетний, 9 країн використовують методи, відмінні від рекомендованих Настановою ОЄСР, у 5 країнах регламентована послідовність застосування методів, у 2 країнах не використовується жоден з методів трансфертного ціноутворення, і 2 країни використовують всі наявні методи трансфертного ціноутворення. Досвід зарубіжних країн, які у питаннях аудиту і контролю трансфертного ціноутворення значно удосконалили своє законодавство, може стати підгрунтям для формування ефективної системи незалежного та державного аудиту і контролю трансфертних цін. Аналіз законодавства різних країн у сфері контролю та практики трансфертного ціноутворення дав змогу визначити різноманітність у методах контролю, видах обмежень для зовнішніх операцій та видах контрольованих цін. Це свідчить про специфічність впровадження контролю за трансфертним ціноутворенням залежно від рівня економічного розвитку країни, досвіду податкового контролю багатьох потужних корпорацій, ступеня залучення до міжнародної торгівлі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.11-149.3 + У052.9(4УКР)8

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського