РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746338<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Romanko T. A. 
Clinical and economic analysis of public procurement of anti-tuberculosis medicines for treatment of patients with multi-resistant tuberculosis = Клініко-економічний аналіз тендерних закупівель лікарських засобів для лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз / T. A. Romanko, I. V. Korzh, Ya. O. Proskurova // Упр., економіка та забезп. якості в фармації. - 2020. - № 2. - С. 28-37. - Бібліогр.: 21 назв. - англ.

Мета роботи - проведення клініко-економічного аналізу тендерних закупівель лікарських засобів (ЛЗ) для лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз (МРТБ) в Україні. Для проведення дослідження було використано офіційні дані МОЗ України за 2014 - 2018 рр. щодо обсягів публічних закупівель протитуберкульозних ЛЗ. Визначено загальну суму публічних закупівель протитуберкульозних ЛЗ за всіма торговими назвами та проведено групування сум закупівель за міжнародними непатентованими назвами. Під час проведення дослідження було використан такі методи клініко-економічного аналізу: ABC, XYZ, VEN-аналізи, інтегровані ABC/XYZ, ABC/VEN, U1U2U3U0/ABC-аналізи. На підставі результатів інтегрованих аналізів сформовано матричні проекції. За результатами ABC-аналізу публічних закупівель протитуберкульозних ЛЗ за 2014 - 2018 рр. встановлено, що загальна сума витрат на закупівлю ЛЗ для лікування хворих на МРТБ мала нерівномірну динаміку. Доведено, що впродовж 2014 - 2018 рр. за групою A переважають протитуберкульозні ЛЗ саме іноземного виробництва. Результати аналізу матричної проекції інтегрованого ABC/XYZ-аналізу свідчать, що у разі значних фінансових витрат на закупівлю протитуберкульозних ЛЗ частота закупівель є непрогнозованою. На підставі одержаних результатів VEN-аналізу доведено, що публічні закупівлі виконуються з дотриманням вимог відповідної нормативно-правової бази. Інтегрований ABC/VEN-аналіз доводить, що впродовж 2014 - 2015 рр. частка витрат за групою A/E (ПТЛЗ за МНН - меропонем) перевищувала витрати за групою A/V (левофлоксацин, моксифлоксацин, капреоміцин), що не повною мірою відповідає критеріям раціональних закупівель. За результатами аналізу матричної проекції інтегрованого U1U2U3U0/ABC-аналізу встановлено, що до групи не рекомендованих ЛЗ для лікування хворих на МРТБ входять 3 препарати (канаміцин, капреоміцин, офлоксацин) із сумою витрат 42 520,3 тис. грн (частка - 8,5 %). Висновки: за результатами ретроспективного клініко-економічного аналізу публічних закупівель протитуберкульозних ЛЗ у період 2014 - 2018 рр. можна говорити про необхідність наукового обгрунтування амбулаторної моделі надання медичної та фармацевтичної допомоги хворим на МРТБ відповідно до їх реальних потреб у тих чи інших протитуберкульозних ЛЗ і з урахуванням фінансових можливостей галузі охорони здоров'я та міжнародних стандартів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.811.3 + Р11(4Укр)26

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100134 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського