РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746612<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Subbotin S. A. 
The fractal analysis of sample and decision tree model = Фрактальний аналіз вибірок і моделей на основі дерев рішень / S. A. Subbotin, Ye. A. Gofman // Радіоелектроніка. Інформатика. Управління. - 2020. - № 1. - С. 98-107. - Бібліогр.: 38 назв. - англ.

Розглянуто проблему синтезу моделі на основі дерева рішень з використанням фрактального аналізу. Об'єктом дослідження є дерева рішень. Предметом дослідження є методи синтезу та аналізу моделей на основі дерев рішень. Мета роботи - створення методів і фрактальних індикаторів, що дозволяють спільно вирішити задачу синтезу моделі на основі дерева рішень і завдання скорочення розмірності навчальних даних за допомогою єдиного підходу, заснованого на принципах фрактального аналізу. Фрактальна розмірність для моделі на основі дерева рішень визначена як для всієї навчальної вибірки, так і для кожного класу. Запропоновано метод визначення фрактальної розмірності моделі, заснований на оцінюванні дерева рішень з урахуванням похибки моделі. Це дозволяє побудувати модель з прийнятним значенням помилки, але з оптимізованим рівнем фрактальної розмірності, що дозволяє зменшити складність моделі дерева рішень і зробити її більш зрозумілою. Запропоновано набір показників, що характеризують складність моделі на основі дерева рішень. Він містить складність перевірки вузлів, складність досягнення вузла, середню і найгіршу складність обчислень моделі дерева. На основі запропонованого набору показників запропоновано комплексний критерій побудови моделі. Індикатори фрактальної розмірності помилки моделі дерева рішень можуть бути використані для пошуку і видалення неінформативних ознак в моделі. Розроблені показники і методи реалізовані в програмному забезпеченні і вивчені при вирішенні практичних завдань. В результаті експериментального дослідження запропонованих показників отримані графіки залежностей між ними, включаючи графіки залежностей числа гіперблоков, що охоплюють вибірку в просторі ознак, від розміру боку блоку: для всієї вибірки, для кожного класу, для різних встановлених значень помилок і отриманих значень помилок, для різних значень результуючих чисел ознак і екземплярів, також графіків залежностей між середньою і найгіршою складнощами дерева, фрактальною розмірністю дерева рішень і середньою складністю дерева, об'єднаним критерієм і індикатором скорочення набору ознак, а також між спільним критерієм і фрактальної розмірністю дерева. Висновки: проведені експерименти підтвердили працездатність запропонованого математичного забезпечення та дозволяють рекомендувати його для практичного використання для вирішення завдань побудови моделей по прецедентах.


Індекс рубрикатора НБУВ: З810.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського