РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746724<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Gritsenko A. 
Monetary policy against destabilizing factors = Грошово-кредитна політика протидії дестабілізаційним чинникам / A. Gritsenko, O. Yaremenko, V. Kornivska // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 2. - С. 441-451. - Бібліогр.: 24 назв. - англ.

Наведено результати аналізу заходів із підтримки фінансового та реального секторів, запроваджених провідними центральними банками та урядами у відповідь на глобальні біфуркаційні тенденції, викликані сучасною призупинкою світової економіки через введення карантинних програм. Показано диспропорції розподілу стабілізаційних фінансових ресурсів і підкреслено, що вони є проявом істотної взаємозалежності фінансових інститутів і держави за умов їхніх триваючих функціональних та інституційних трансформацій у результаті фінансіалізаційних тенденцій. Функціональні трансформації фінансових інститутів трактуються як падіння ефективності їхньої розподільної функції, у результаті чого фінансові ресурси, оминаючи реальний сектор економіки, концентруються на фінансових ринках. Інституційні трансформації держави проявилися у тому, що, поряд із її традиційними класичними функціями регулювання, актуалізувався модус держави як економічного агента, який захищає свої власні інтереси та інтереси своїх контрагентів. Зроблено висновки щодо існування вкорінених фінансово-інституційних дисбалансів, що розвиваються в замкненому просторі державно-фінансової циркуляції ліквідності. Показано протиріччя політики кількісного пом'якшення за умов низьких і від'ємних відсоткових ставок, що полягає у зростанні фінансіалізаційних тенденцій. Зроблено висновок щодо необхідності адресного та контрольованого вливання ліквідності за умов нестабільності. Обгрунтовано розширене таргетування стабільності грошової одиниці як найбільш адекватну умовам глобальної нестабільності монетарну політику.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.20-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського