РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746731<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Shkodina I. 
Quantitative easing policy and its impact on the global economy = Політика кількісного пом'якшення та її наслідки для глобальної економіки / I. Shkodina, O. Melnychenko, M. Babenko // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 2. - С. 513-521. - Бібліогр.: 18 назв. - англ.

На підставі аналізу впливу політики кількісного пом'якшення на глобальну економіку зроблено висновок, що найбільші світові центральні банки та масштабне стимулювання боргів порушили модель економічного зростання, яка була заснована на зростанні продуктивності праці. Відсутність зростання продуктивності праці в розвинених країнах світу, активна інтеграція країн, що розвиваються (перш за все Китаю та Індії), у глобальну економіку кардинально змінили апрями глобальних фінансових потоків і викликали фундаментальні геополітичні зрушення. Прагнучи боротись із циклічністю економіки, державні регулятивні органи перетворюють глобальну економіку на "зомбіекономіку", де збиткові компанії та банки функціонують на дешевих грошах від центральних банків і рятувальних програмах урядів. Монетизація фіскальної політики трансформує ризики від урядів до центральних банків і знищує їхню незалежність. Зроблено висновок, що стратегія розв'язання проблем глобальної економіки шляхом дешевих кредитів приречена на поразку, оскільки уряди не вирішують питання реальної економіки, збільшення продуктивності праці, управління державними та корпоративними боргами, стагфляції, безробіття та посилення диференціації доходів населення. Сьогодні за умов пандемії COVID-19 центральні банки використовують нові та забуті старі інструменти зі стимулювання економіки (так звані QE та "Not QE"), які лише в короткостроковому періоді забезпечують необхідний стимул, але в довгостроковому періоді незмінно призведуть до серйозних диспропорцій, підірвуть ринковий механізм, посилять адміністративний вплив і поставлять глобальну економіку перед вибором між депресією, безробіттям, гіперінфляцією або системним крахом. Вважаємо, що світова пандемія коронавірусу стимулює наукову дискусію щодо переосмислення цілей та інструментів монетарної політики, оскільки використання різного роду "нестандартних інструментів" уже неодноразово доводило свою неефективність у боротьбі з кризовими явищами і лише допомагало створювати нові глобальні диспропорції та кризи.


Індекс рубрикатора НБУВ: У526.210

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського