РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746737<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Osetskyi V. 
Artificial intelligence application in education: financial implications and prospects = Застосування штучного інтелекту в освіті: фінансові наслідки і перспективи / V. Osetskyi, A. Vitrenko, I. Tatomyr, S. Bilan, Ye. Hirnyk // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр.. - 2020. - Вип. 2. - С. 574-584. - Бібліогр.: 32 назв. - англ.

Розглянуто нові можливості застосування інноваційних технологічних рішень у сучасних освітніх системах, зокрема й у фінансовій освіті, що сприяють розвиткові адаптивних систем навчання з використанням штучного інтелекту (ШІ). Сьогодні ШІ стає центральним елементом цих систем і основним інструментом для отримання конкурентних переваг на ринку освітніх послуг. Мета дослідження - визначення основних тенденцій і можливостей застосування ШІ в освіті, вивчення фінансово-економічних і соціальних переваг, перспектив, а також викликів, що супроводжують процес імплементації ШІ в освітні системи. Для досягнення мети використано загальні та специфічні методи, такі як контент-аналіз, синтез, абстракція та логіко-графічне структурування. Основні тенденції систематизовано з урахуванням трьох вимірів: нові горизонти викладання та можливості навчання, нові загрози для викладання і навчання, нові фінансово-економічні можливості. Незважаючи на соціальні загрози використання ШІ, такі як ризики втрати роботи викладацького складу, погіршення соціальної взаємодії в процесі навчання, ринок ШІ для систем освіти стрімко зростає. Найвищі темпи зростання характерні для Азійсько-Тихоокеанського регіону, особливо для таких країн, що швидко розвиваються, зокрема Китай і Південна Корея. У цьому випадку лідерами за темпами зростання ринку ШІ в галузі освіти залишаються країни Північної Америки. Порівнюючи тенденції поширення ШІ в освіті з фінансово-економічними успіхами цих країн, очевидно, що використання ШІ в освітніх системах може пом'якшити можливі негативні соціальні недоліки за рахунок зростання доступності знань, підвищення якості навчального процесу, підвищення конкурентоспроможності на індивідуальному та макроекономічному рівнях. Отже, інвестиції в інноваційні та перспективні програми ШІ в освіті залишаються важливим вектором забезпечення економічного зростання і вимагають подальшої підтримки у процесі планування та реалізації освітньої політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)497.40-55

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського