РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746887<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Данилевич М. 
Зародження та становлення кінезітерапії у Франції (1847 - 1914 рр.) / М. Данилевич, О. Романчук, Р. Коваль, М. Стефанишин // Фіз. виховання, спорт і культура здоров'я у сучас. сусп-ві. - 2020. - № 2. - С. 13-19. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Актуальність роботи полягає в доцільності вивчення напрямів розвитку реабілітації в тих країнах, котрі сьогодні є визнаними лідерами в цій галузі. Мета статті - аналіз історії зародження та становлення кінезітерапії у Франції в другій половині XIX та на початку XX ст. У ході дослідження передбачено виконання таких завдань: вивчення особливостей зародження й розвитку кінезітерапії у Франції в другій половині XIX та на початку XX ст., передумов створенняв 1900 р. в Парижі Товариства кінезітерапії (Societe de kinesitherapie/SDK), його діяльності, виокремлення фахівців, котрі мали найбільший вплив на ці процеси, а також ті причини, через які методи кінезітерапії не набули широкої популярності в той час. Для досягнення поставленої мети й розв'язання завдань дослідження використано комплекс загальнонаукових (аналіз, синтез, узагальнення) та спеціально-історичних (історико-типологічний і історико-системний) методів дослідження. Кінезітерапія зароджується у Франції в другій половині XIX ст. У розумінні тогочасних фахівців, це лікування/терапія за допомогою руху й масажу. Із-поміж сучасних дослідників історії кінезітерапії виділено, передовсім, Jacques Monet та Remi Remondiere. Активне формування цього напряму припадає на кінець XIX - початок XX ст., коли в Парижі створено Товариство кінезітерапії в 1900 р. Найбільший вплив на його розвиток у визначений часовий період мали Horace Stapfer, Just Lucas Championniere, Jules Etienne Marey, Fernand Lagrange, Rene Mesnard, Maurice Marchais. Своєрідною квінтесенцією їх діяльності була публікація в 1912 р. праці "Manuel pratique de Kinesitherapie". Серед причин того, що кінезітерапія не набула поширення, убачаємо неоднозначність терміна "kinesitherapie" і його конкуренцію з поняттям "cinesitherapie", відсутність системи університетської освіти, суперництво з іншими напрямами, зокрема фізіотерапією.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.9 + Р354.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71868 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського