РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746915<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Азьмук Н. А. 
Цифрова зайнятість у системі регулювання національної економіки / Н. А. Азьмук // Проблеми економіки. - 2020. - № 1. - С. 52-58. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Широке використання цифрових технологій у виробництві та сфері послуг змінює процес праці, соціально-трудові відносини та сприяє розвитку цифрової зайнятості. Цифрова зайнятість характеризується глобальним характером і фактично знаходиться поза межами національного регулювання. Мета роботи - оцінювання цифрової зайнятості та прогнозування її зміни в короткотерміновій перспективі, розробка заходів адаптації регулювання національного ринку праці при переході до цифрової економіки. Запропоновано гіпотезу для оцінювання цифрової зайнятості, яка заснована на вимірюванні кількості зайнятих у сферах виробництва чистого цифрового продукту. Визначено види економічної діяльності, де виробляється чистий цифровий продукт. Зроблено оцінку стану чисельності зайнятих, обсягу виробництва та частки доданої вартості, що формується у цьому сегменті. Зроблено прогноз зміни кількості зайнятих та обсягу виробленої продукції у короткостроковій перспективі з використанням засобів лінії трендів. Прогноз базується на еволюційному сценарії розвитку національної цифрової економіки. Доведено, що глобальні загрози поряд зі здійсненням негативного впливу на соціально-трудову сферу можуть виступати фактором стимулювання розвитку цифрової зайнятості. Визначено, що сегментом зростання цифрової зайнятості має стати сфера виробництва змішаного продукту. Розроблено систему заходів регулювання національного ринку праці, яка адаптована до умов переходу до цифрової економіки. Запропонована система заходів передбачає поєднання заходів адаптації до цифрових умов регулювання з традиційними та цифровими інструментами. Поєднання традиційних та цифрових інструментів регулювання забезпечує мінімізацію ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського