РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746965<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Korendiy V. M. 
Substantiation of parameters and modelling the operation of three-mass vibratory conveyer with directed oscillations of the working element = Обгрунтування параметрів та моделювання роботи тримасного вібротранспортера з напрямленими коливаннями робочого органу / V. M. Korendiy, O. Yu. Kachur, Yu. Ya. Novitskyi, V. A. Mazuryk, V. A. Sereda // Автоматизація вироб. процесів у машинобуд. та приладобудуванні : Укр. міжвід. наук.-техн. зб.. - 2019. - Вип. 53. - С. 84-100. - Бібліогр.: 11 назв. - англ.

Проаналізовано конструктивні та функціональні особливості тримасового вібротранспортера (ВТ) із напрямленими коливаннями та розглянуто можливі сфери його використання. Проаналізовано основні навантаження на елементи механічної коливальної системи (МКС) ВТ і на базі диференціальних рівнянь Лагранжа II роду розроблено її математичну модель, яка описує рух системи за прикладання синусоїдальної збурювальної сили між проміжною та реактивною масами системи. Використовуючи загальні методи розв'язування систем лінійних неоднорідних диференціальних рівнянь зі сталими коефіцієнтами, отримано вирази для знаходження амплітуд коливань усіх мас системи за усталених режимів роботи. Наведено алгоритм розрахунку інерційно-жорсткісних параметрів МКС ВТ із напрямленими коливаннями. Відповідно до заданих мас робочого органу та рами транспортера визначено жорсткості відповідних пружних елементів і віброізоляторів, величину реактивної (збурювальної) маси та підібрано характеристики електромагнітного віброзбуджувача. На базі виведених залежностей амплітуд коливань робочих мас в усталених режимах роботи та з урахуванням розрахованих інерційних, жорсткісних і силових параметрів коливної системи ВТ побудовано відповідні амплітудно-частотні характеристики та часові залежності переміщень коливальних мас. Встановлено, що номінальна амплітуда коливань робочих тіл ВТ в усталеному режимі роботи досягає 3 мм. За розрахованими параметрами коливної системи та параметрами збурення за допомогою побудованої математичної моделі тримасової коливної системи ВТ змодельовано її рух. За результатами імітаційного моделювання зроблено висновки про збіжність результатів аналітичних досліджень і віртуального експерименту. Обгрунтовано наявність синфазного руху проміжної та реактивної мас, зумовленого реалізацією ефекту "нульової жорсткості" з метою забезпечення високоефективного резонансного режиму роботи. З метою оцінювання адекватності запропонованої математичної моделі механічної системи ВТ проаналізовано вплив частоти та амплітуди збурювального зусилля на характеристики руху коливних мас. Зокрема, проаналізовано випадки збільшення та зменшення збурювальної частоти вдвічі та збільшення амплітуди в 1,5 разу та її зменшення вдвічі. Обгрунтовано, що зміна амплітуди збурювального зусилля зумовлює пропорційну зміну амплітуди відхилень робочих мас від їх положень рівноваги, тоді як зміна частоти збурення зумовлює суттєве зменшення амплітуди коливань проміжної та активної мас, оскільки має місце "зсув" системи від резонансного режиму роботи.


Індекс рубрикатора НБУВ: О932.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28588 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського