РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746991<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Стогова О. В. 
Місце інструментальних методів дослідження у діагностиці анатомічних варіантів вродженої коригованої транспозиції магістральних артерій та у визначенні показань до різних типів хірургічного лікування вади / О. В. Стогова, Н. М. Руденко, Т. А. Ялинська, О. О. Мотречко // Сучас. педіатрія. Україна. - 2020. - № 2. - С. 43-49. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Мета роботи - оцінити можливості інструментальних методів дослідження для визначення показань до певних видів хірургічної корекції вродженої коригованої транспозиції магістральних артерій (КТМА). Проаналізовано дані клінічного та інструментального обстеження пацієнтів дитячого віку з вродженою КТМА, які знаходилися на обліку й отримали хірургічне лікування в ДУ "НПМЦДКК МОЗ України" за період з 1993 р. по грудень 2018 р. Для обстеження хворих застосовано трансторакальну ехокардіографію (ЕхоКГ), черезстравохідну ЕхоКГ, діагностичну катетеризацію, комп'ютерну томографію (КТ), магнітно-резонансну томографію (МРТ). У ДУ "НПМЦДКК МОЗ України" за період з 1993 р. по грудень 2018 р. спостерігалися та проходили хірургічне лікування 124 пацієнти дитячого віку з вродженою КТМА. Додаткових радіологічних методів дослідження вимагали 69 (55,6 %) пацієнтів. Ізольовану форму вади виявлено у 27 (21,8 %) пацієнтів, у 97 (78,2 %) пацієнтів діагностовано супутні аномалії, 103 (83,0 %) мали нормальне розташування внутрішніх органів (situs solitus). Супутні вади діагностовано у 97 пацієнтів: дефект міжшлуночкової перегородки - у 79 (81,4 %) пацієнтів, стеноз легеневої артерії - у 35 (36,1 %), атрезія легеневої артерії - у 18 (18,6 %), коарктація аорти (КоА) - у 10 (10,3 %), ебштейноподібна дисплазія трикуспідального клапана (ТК) - у 19 (19,6 %) пацієнтів, тяжка недостатність ТК - у 12 (12,4 %), один пацієнт мав супракардіальну форму тотального аномального дренажу легеневих вен і 2 пацієнти - великі аорто-легеневі колатеральні артерії. Використання додаткових інструментальних методів діагностики було необхідно у 69 (55,6 %) пацієнтів із КТМА. Рентгенангіографічне обстеження проводилося у 61 (49,2 %) пацієнта, у 33 (26,6 %) пацієнтів виконувалася КТ органів грудної клітки, у 24 (19,4 %) - МРТ. Інтраопераційну черезстравохідну ЕхоКГ виконано 18 пацієнтам. Встановлено, що вроджена КТМА - складна вада серця, що в переважній більшості випадків поєднується з іншими внутрішньосерцевими аномаліями. Різноманітність анатомічних варіантів вади вимагає комплексного підходу в діагностиці з залученням широкого спектра радіологічних методів обстеження, що надає можливість повноцінно оцінити анатомію серця та магістральних судин, суміжних органів, визначитися з лікувальною тактикою та оцінити результати проведеного хірургічного лікування. Дослідження виконано відповідно до принципів Гельсінської Декларації. Протокол дослідження ухвалений Локальним етичним комітетом усіх зазначених у роботі установ. На проведення досліджень було отримано інформовану згоду батьків, дітей. Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.457.365.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського