РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000746993<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Турчина С. І. 
Тиреоїдна дисфункція та дитяче ожиріння (огляд літератури і власні дослідження) / С. І. Турчина, О. В. Шушляпіна, Г. В. Косовцова, Н. В. Шляхова // Сучас. педіатрія. Україна. - 2020. - № 2. - С. 56-62. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Поширеність ожиріння неухильно зростає як серед дорослого, так і серед дитячого населення. Останніми роками серед асоційованої з ожирінням патології все більшу увагу дослідників привертають тиреопатії, які в Україні посідають перше місце за частотою серед усіх ендокринопатій. Актуальним напрямком дитячої ендокринології є визначення взаємозв'язку між тиреоїдною дисфункцією та ожирінням. За даними сучасних досліджень, існує тісний взаємозв'язок між проявами метаболічного синдрому та функціональним станом щитоподібної залози (ЩЗ). Результати досліджень показали, що найбільш вразливим періодом для виникнення тиреоїдної дисфункції у хворих на ожиріння є період препубертату у хлопців (6 - 9 років) і ранній пубертат (10 - 13 років) у дівчат. Це свідчить про необхідність моніторингу стану ЩЗ ухворих на ожиріння, особливо в період пре- та раннього пубертату. Доведено, що наявність порушень у структурі ЩЗ у дітей з ожирінням, навіть за відсутності інших ознак аутоімунного тиреоїдиту, можна вважати фактором ризику формування тиреоїдної недостатності, що потребує постійного контролю функціонального стану ЩЗ у таких пацієнтів. Для оптимізації обстеження та лікування дітей і підлітків з ожирінням запропоновано алгоритм спостереження на першому рівні надання медичної допомоги Автори заявляють про відсутність конфлікту інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.415.120.11 + Р733.415.202.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського