РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747011<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Kapustian A. 
Investigation of the ferric ions complexes with biolygands of probiotic origin = Дослідження комплексів фери-йонів з біолігандами пробіотичного походження / A. Kapustian, N. Cherno // Ukr. Food J.. - 2020. - 9, № 1. - С. 47-59. - Бібліогр.: 31 назв. - англ.

Досліджено особливості отримання стабільних, легкозасвоюваних і безпечних комплексів фери-йонів із біолігандами пробіотичного походження та їх характеристики. Як біоліганди використано продукти метаболізму та переробки біомаси Lactobacillus delbrueckii subsp. Bulgaricus B-3964, зокрема молочну кислоту, амінокислоти, низькомолекулярні пептиди та муропептиди. Деструкцію пептидогліканів біомаси проведено шляхом почергової обробки ультразвуком і папаїном. Хід комплексоутворення контролювали за допомогою методу турбідиметрії. У результаті деструкції пептидогліканів отримано суміш амінокислот, низькомолекулярних пептидів і муропептидів, концентрація яких складала, відповідно, 10,24, 6,45 і 2,25 мг/cм<^>3. Для утворення комплексів Fe<^>3+ використано 3 полідентантні системи: продукти деструкції пептидогліканів; молочну кислоту; суміш продуктів деструкції та молочної кислоти. Встановлено, що досліджувані системи біолігандів зв'язують йони Fe<^>3+ у кількості 32, 40 і 46 моль/дм<^>3-10<^>-2 відповідно. У формуванні комплексу заліза (III) і біолігандів пробіотичного походження беруть участь електростатичні та координаційні взаємодії. Вивчено поведінку комплексів за різних значень pH середовища та температур. Найбільш стабільним є комплекс, утворений за участі системи біолігандів, що містить продукти деструкції пептидогліканів біомаси та молочну кислоту. Така система біолігандів забезпечує формування хелатних комплексів фери-йонів, стабільних у діапазоні pH 1 - 10 од. Доведено, що отриманий комплекс є перспективним інгредієнтом дієтичних добавок та оздоровчих продуктів харчування, технологія яких передбачає високотемпературну обробку, оскільки комплекс є стабільним в інтервалі температур 20 - 122 <^>oC. У разі досягнення температури 122 - 125 <^>oC втрата маси становить для комплексу 3 %, а для механічної суміші - 14 %. У діапазоні температур 122 - 178 <^>oC спостерігається ендотермічна реакція у процесі термічної обробки комплексу, причому термічних ефектів за обробки МС не спостерігається. Втрата маси комплексу у цьому діапазоні температур становить 22 %, механічної суміші - 16 %. Ендотермічний пік на кривій диференційного термічного аналізу комплексу може свідчити про наявність у його структурі хелатних зв'язків, у випадку руйнування яких відбуваються зміни ентальпії процесу. Результати досліджень свідчать про ефективність застосування полідендантних змішанолігандних систем пробіотичного походження для комплексоутворення з фери-йонами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.028 + Р281.770

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського