РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747019<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Bilyk O. 
Effect of the complex improver on consumer properties of bakery products = Вплив комплексного поліпшувача направленої дії на споживчі властивості булочних виробів / O. Bilyk, E. Khalikova, A. Shevchenko, O. Kochubei-Lytvynenko, Yu. Bondarenko, A. Fain // Ukr. Food J.. - 2020. - 9, № 1. - С. 148-158. - Бібліогр.: 20 назв. - англ.

З метою покращання споживчих властивостей булочних виробів, вироблених за прискорених технологій, проведено дослідження використання комплексного хлібопекарського поліпшувача направленої дії. Досліджено споживчі властивості булочного виробу - батону "Свіжість" (з борошна пшеничного вищого сорту, дріжджів пресованих хлібопекарських, солі кухонної харчової, маргарину столового, цукру білого). Технологічний процес проводився з тривалістю відлежування тіста - 20 хв і використанням поліпшувача "Свіжість +", який дозували в кількості 2,0 % до маси борошна. Якість готових виробів оцінено за фізико-хімічними та органолептичними показниками. Використання поліпшувача у кількості 2,0 % до маси борошна сприяє збільшенню питомого об'єму виробів на 11 %, покращання формостійкості, пористості та зменшення втричі тривалості бродіння до 20 хв. Це зумовлено використанням у складі поліпшувача ферменту амілолітичної дії, який сприяє збільшенню газо- та цукроутворювальної здатності. Вироби з доданням поліпшувача краще зберігають свіжість, що підтверджено збільшенням загальної деформації м'якушки на 26,0 %, меншим підскоринковим шаром і меншою кількістю прошарків повітря у м'якушці виробів протягом 72 год без пакування. Спостерігається більше накопичення декстринів і бісульфітзв'язувальних речовин у виробах у разі використання поліпшувача, що вказує на гальмування процесів черствіння виробів та покращання споживчих властивостей. Це пояснюється тим, що вироби вносяться додатково вологоутримувальні добавки, а саме мальтодекстрин і клейстеризований крохмаль, які під час зберігання виробів утримують осмотично та адсорбційно зв'язану вологу. Також мальтодекстрин є водорозчинним гідроколоїдом, який підвищує ступінь утримання вологи, та утворює тривимірну сітку, яка гальмує взаємодію клейковини та крохмалю, в результаті чого сповільнюється ретроградація крохмалю. Встановлено, що використання поліпшувача уповільнює ретроградацію крохмалю внаслідок утворення його складовими з борошном суцільної маси коагульованих під час випікання білків, в середині яких вкраплені набухлі, частово клейстеризовані зерна крохмалю та збільшенням кількості декстринів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л83-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж43715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського