РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
Пошуковий запит: (<.>ID=REF-0000747069<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1

Fedorchenko Ie. 
Construction of a genetic method to forecast the population health indicators based on neural network models / Ie. Fedorchenko, A. Oliinyk, A. Stepanenko, T. Zaiko, S. Korniienko, A. Kharchenko // Вост.-Европ. журн. передовых технологий. - 2020. - № 1/4. - С. 52-63. - Бібліогр.: 31 назв. - англ.

Запропоновано генетичний метод для прогнозування показників здоров'я населення на базі нейромережевих моделей. Принципова відмінність запропонованого генетичного методу від існуючих аналогів полягає у використанні диплоїдного набору хромосом в особин популяції, яка еволюціонує. Така модифікація робить залежність фенотипу особини від генотипу менш детермінованою і, врешті, сприяє збереженню різноманітності генофонду популяції та варіабельності ознак фенотипу впродовж виконання алгоритму. Запропоновано модифікацію генетичного оператора мутацій. На відміну від класичного методу, особини, які піддаються дії оператора мутації, обираються не випадковим чином, а у відповідності до їх мутаційної стійкості, що відповідає значенню функції пристосованості особини. Таким чином, мутують особини, що характеризуються гіршими значеннями цільової функції, а геном сильних особин залишається незмінним. У цьому випадку зменшується вірогідність втрати досягнутого впродовж еволюції екстремуму функції внаслідок дії оператора мутацій, а перехід до нового екстремуму здійснюється у випадку накопичення достатньої питомої ваги кращих ознак в популяції. Порівняльний аналіз роботи моделей, синтезованих за допомогою розробленого генетичного методу, показав, що найкращі результати досягнуті у моделі на базі нейронної мережі довгої короткочасної пам'яті. Під час створення та навчання моделі на базі мережі довгої короткочасної пам'яті досліджено можливість використання методу рою часток для оптимізації параметрів мережі. Результати експериментальних досліджень показали, що розроблена модель дає найменшу помилку передбачення кількості нових випадків туберкульозу - середня абсолютна помилка складає 6,139, що менше у порівнянні з моделями, побудованими за допомогою інших методів. Практичне використання розроблених методів надасть можливість своєчасно коригувати плановані лікувально-діагностичні, профілактичні заходи, завчасно визначати необхідні ресурси для локалізації та ліквідації захворювань з метою збереження здоров'я населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)02

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
(cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського